Na czele Sokółka i Szynkarzyzna

15 lipca w Zieleńcu odbyły się Zawody Sportowo – Pożarnicze OSP gminy Sadowne, które przygotowała miejscowa Jednostka OSP.

Na pierwszym miejscu wśród drużyn męskich uplasowały się Sokółka i Szynkarzyzna.

W niedzielne przedpołudnie 15 lipca pogoda nie dopisała i za jej przyczyną podjęto decyzję, że w trakcie Gminnych Zawodów Sportowo – Pożarniczych w Zieleńcu rozegrana zostanie tylko jedna konkurencja – ćwiczenia bojowe, zrezygnowano natomiast ze sztafety pożarniczej.

Do zawodów przystąpiło osiem drużyn męskich i jedna kobieca z OSP Sokółka, która oczywiście była bezkonkurencyjna i w swojej kategorii zajęła pierwsze miejsce. Młodzieżowe drużyny rywalizowały już wcześniej w swojej kategorii – podczas Gminnego Dnia Dziecka w Sadownem, natomiast seniorzy musieli tym razem mocno rywalizować pod okiem specjalnie powołanej przez Komendanta PSP w Węgrowie Komisji, która wyłapywała wszystkie niedociągnięcia i często przyznawała punkty karne.

Ostatecznie, po zaciętej, wyrównanej walce i przeliczeniu punktów, ustalono końcową klasyfikację:

Drużyny męskie

I – OSP Sokółka i OSP Szynkarzyzna

III – OSP Zieleniec

IV – OSP Zalesie

V – OSP Sadowne

VI – OSP Wilczogęby

VII – OSP Morzyczyn Włóki

VIII – OSP Morzyczyn Włościański

Drużyny żeńskie

I – OSP Sokółka

Puchary i dyplomy nasi druhowie otrzymali z rąk Wójta Gminy Sadowne p. Waldemar Cyrana, Komendanta Gminnego OSP p. Mateusza Suskiego  i Przewodniczącego Komisji st. kpt. Pawła Łabaja. Najlepsze drużyny będą reprezentowały Gminę Sadowne podczas najbliższych Powiatowych Zawodów Sportowo – Pożarniczych w Węgrowie.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński