Retro Moto Show po raz czwarty w Sadownem

5 sierpnia w Sadownem odbyła się już czwarta edycja zlotu pojazdów, które już dawno przeżyły swoją młodość.

Retro Moto Show znalazło tym razem nową lokalizację – pojazdy świetnie eksponowały się na nowym placu targowym tuż za kościołem w Sadownem. Jak co roku, Organizatorami imprezy byli panowie: Tomasz Gałązka i Łukasz Kamiński, a patronat nad nią objął Wójt Gminy Sadowne p. Waldemar Cyran.

Sadowieńskie Retro Moto Show zyskuje renomę, stąd biorą w nim udział coraz liczniej miłośnicy starych motocykli, samochodów i traktorów. Dziesiątki tych pojazdów pięknie prezentowało się na placu, ku uciesze licznie odwiedzającej Zlot publiczności.

Atrakcją tegorocznego Zlotu był też udział w nim p. Macieja Wisławskiego, legendy polskiego sportu samochodowego, jednego z najbardziej utytułowanych i doświadczonych pilotów rajdowych w Polsce, rajdowego Mistrz Europy 1997, czternastokrotnego Mistrza Polski, który – jak twierdzi – od wielu lat związany jest z Gminą Sadowne. Tym razem, jako gość specjalny wraz z p. Wójtem i Organizatorami imprezy, dokonał jej uroczystego otwarcia oraz nagrodzenia właścicieli pojazdów w poszczególnych kategoriach Zlotu.

W południe, jak podczas dotychczasowych imprez, pojazdy ruszyły w korowód ulicami Sadownego, a tuż po powrocie wręczono statuetki IV-go Zlotu w kategoriach:

– Najstarszy pojazd Zlotu – Citroen AC4, rok prod. 1929, właściciel p. Janusz Borkowski ,

– Auto Zlotu – Opel Record, rok prod. 1962, właściciel p. Jarosław Zalewski,

– Traktor Zlotu – Zetor, rok prod. 1966, właściciel p. Grzegorz Matusik,

– Motocykl Zlotu – WFM Osa, rok prod. 1964, właściciel p. Dariusz Kopania.

Organizatorzy w tym roku utworzyli też nową kategorię o nazwie „Postać Zlotu” i tu został oczywiście uhonorowany statuetką tegoroczny gość specjalny p. Maciej Wisławski.

Już teraz zapraszamy na kolejny Zlot starych pojazdów, który na pewno odbędzie się za rok w Sadownem, gdyż Retro Moto Show stało się nową sadowieńską tradycją i na stałe wpisało się harmonogram cyklicznych imprez gminnych.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Zobacz też film>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński