I to nazywa się integracja…

Dziadkowie i wnukowie, rodzice i dzieci, goście, seniorzy – wszyscy wybrali się na Piknik Integracyjny, który odbył się w Sadownem.

Stowarzyszenie „Sadowieński Klub Seniora” od prawie pół roku realizuje projekt pn. „Aktywny senior”, w ramach którego odbywają się m.in. zajęcia sportowe, zajęcia tematyczne dotyczących zdrowego odżywiania, chorób społecznych, bezpieczeństwa itp., a także zorganizowano dwudniowy wyjazd integracyjny do Kazimierza Dolnego, Nałęczowa i Kozłówki. Uczestnikami projektu są seniorzy z terenu gminy Sadowne, członkowie Sadowieńskiego Klubu Seniora, ale też inni chętni seniorzy – osoby w wieku 55+.

Sadowieński Klub Seniora, działający pod kierunkiem p. Grażyny Kądzieli, zaplanował również międzypokoleniowy Piknik Integracyjny. Odbył się on 16 października w sadowieńskiej Sali OSP, a w jego organizację czynnie włączył się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sadownem wraz ze swoją szefową p. Jadwigą Gutowską. Organizatorzy zadbali o wszelkie atrakcje zarówno dla dzieci, jak i trochę starszych uczestników Pikniku.

Po oficjalnym otwarciu, swoją część artystyczną przedstawiły dzieciaki z sadowieńskiego Przedszkola. Maluchy zaprezentowały inscenizację pt. „Babuszki”, a „Teatr rodzica”, w którym aktorami są rodzice i dziadkowie dzieci z tego Przedszkola, przedstawił humorystyczną interpretację „Rzepki” Juliana Tuwima. Tuż za nimi zaprezentowała się Grupa Teatralna z Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem, którą kieruje p. Danuta Chylińska. Młodzi aktorzy wcielili się w role seniorów, przedstawili scenkę „Spotkanie w Klubie Seniora”, podczas której zaproponowali obecnym na sali seniorom zaskakującą receptę na ciekawe oraz aktywne życie i długowieczność. Występ zakończył się wspólnie odśpiewaną piosenką.

A w międzyczasie i potem? Jak było w planach – coś na ciepło, na zimno, na słodko, po prostu – wspólne, integracyjne biesiadowanie i oczywiście zabawa, którą prowadził DJ. Aktywnością wykazywali się tu wszyscy i co ważne – trochę musieli rywalizować, bo organizatorzy przygotowali nagrody dla zwycięzców, ale… też i dla wszystkich uczestników.

Wspaniały Piknik Integracyjny – rodzinny, ciepły, wesoły i świetnie przygotowany. I to nazywa się integracja… Brawa dla organizatorów i prosimy o więcej!

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński