Rozpoczął się świąteczny czas…

Uroczystym włączeniem lampek na choince przy Urzędzie Gminy symbolicznie zainicjowano przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

Organizatorami uroczystości byli: Wójt Gminy Sadowne i Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem.

Tuż po zmierzchu 6 grudnia na uroczystym spotkaniu, w zimowym już nastroju, przy Urzędzie Gminy Sadowne powitała mieszkańców p. Ewa Piórkowska – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem, zachęcając do wspólnego uzupełnienia wystroju choinki. Zaraz też lampki na choince bożonarodzeniowej zapalił Wójt Gminy Sadowne p. Waldemar Cyran. Ogłoszono tu wszem i wobec symboliczne rozpoczęcie okresu przygotowań do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Już w nastroju świątecznym do zgromadzonych, „grzecznych” mieszkańców Gminy Sadowne zdążył jeszcze zawitać Święty Mikołaj. Zaskoczył wszystkich niedowiarków swoją pomysłowością i zwinnością, zeskakując do nich żwawo z „grzbietu” wozu bojowego OSP Sadowne, na którym przybył – widocznie renifery już się zmęczyły.

Wiersze i piosenki, a także rozmowa z Mikołajem, były tylko dopełnieniem świątecznego spotkania, na którym Święty razem ze swoimi elfami serwował wszystkim słodkie prezenty. Jego hojność oraz wcześniej wspomniana i niespotykana sprawność sportowca utwierdziły tylko wszystkich w przekonaniu, że Mikołaj naprawdę istnieje, a niedowiarków nawróciły.

I jeszcze jedno – rozświetlona obok Urzędu Gminy choinka świetnie prezentuje się na tle oświetlonego kościoła parafialnego oraz świateł wystroju świątecznego głównej ulicy Sadownego. Zapraszamy wszystkich do wieczorowych, przedświątecznych spacerów ulicami Sadownego.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński