Spotkanie z policjantem

We wtorek 22 stycznia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Sadownem odbyło się spotkanie młodzieży z przedstawicielem Komisariatu Policji w Łochowie asp. szt. Waldemarem Siwieckim.

Celem wizyty było przypomnienie zasad bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

Podczas prelekcji uczniowie zostali poinformowani jakie niebezpieczeństwa niosą ze sobą zabawy na powietrzu w okresie zimowym (odmrożenie, wychłodzenie, zabawy na śniegu w pobliżu dróg oraz przy zbiornikach wodnych). Dzieci i młodzież z naszej szkoły została poinstruowana jak udzielać pomocy osobie, która uległa wypadkowi na skutek załamania się powierzchni lodu. Omówione zostały zasady zachowania się w przypadku kontaktu z osobami obcymi. Poruszono również tematy bezpieczeństwa w sieci oraz zjawiska przemocy. Z dużym zainteresowaniem młodzież obejrzała ciekawe, tematyczne filmy.

Ferie zbliżają się wielkimi krokami. Jest to okres odpoczynku i beztroskiej zabawy dla naszych dzieci, ale pamiętajmy, by spędzić je bezpiecznie ….

Dziękujemy panu dzielnicowemu za poświęcony czas, a młodzieży naszej szkoły życzymy udanych i bezpiecznych ferii 2019.

Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Sadownem