Nowa odsłona ziemniaka…

18 marca w świetlicy w Sojkówku gościłyśmy panie z Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie, oddział w Siedlcach: panią Katarzynę Stefaniak wraz z panią Henryką Borkowską.

Na prośbę Koła Gospodyń Wiejskich panie poprowadziły warsztaty kulinarne z przyrządzania potraw z ziemniaków. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród naszych mieszkanek, które ochoczo zabrały się do przyrządzania nieznanych im dotąd potraw. Można by powiedzieć, że ziemniak zyskał nową odsłonę.

Zaguby, pączki z ziemniaków, sałatka fantazyjna oraz zapiekanka wyszły smakowicie, ale najlepiej ocenione zostały zaguby oraz pączki. W tej sytuacji powiedzenie, że „Gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść ‘’nie miało swojego potwierdzenia. Praca w kuchni przebiegała w miłej i gwarnej atmosferze, a na koniec odbyła się wspólna degustacja przy stole.

Jeszcze kilka słów o działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Sojkówku, które powstało w grudniu ubiegłego roku, aby zaktywizować naszych mieszkańców. Udało nam się skorzystać z dotacji rządowej i zakupić sprzęt do kuchni do naszej świetlicy. W ramach tej dotacji sfinansowaliśmy wyjazd do kina, zorganizowałyśmy sobie warsztaty z panią Anną Gacą, podczas których dowiedziałyśmy się jak dbać o naszą cerę. Kilka pań skorzystało nawet z zabiegów pielęgnacyjnych. Zakupiłyśmy również produkty na dzisiejsze warsztaty kulinarne.

Chciałabym bardzo podziękować pani Katarzynie Stefaniak, pani Henryce Borkowskiej oraz pani Annie Gaca za owocną współpracę. Dziękuję również wszystkim paniom, które chętnie angażują się w nasze działania.

Tekst/foto: Renata Dębkowska

Zdjęcia w galerii Google>>>