Pobiegli i poszli… dla Stasia

W sobotę 6 kwietnia w Węgrowie na sportowo kontynuowano akcję charytatywną pod hasłem „Z Serca dla Serca Stasia”. Klub Sportowy „Wicher” Sadowne zaznaczył też tu swoją obecność.

Jak informował na swoim facebooku p. Leszek Redosz – Przewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego, obecny weekend (5-7 kwietnia) w Węgrowie miał stać się wspaniałą okazją do dobroczynności i Wielkopostnej Jałmużny. A to wszystko za sprawą Węgrowskiej Akcji Charytatywnej „Z SERCA DLA SERCA STASIA”, którego serduszko potrzebuje pomocy, naszej pomocy.

I organizatorzy akcji postarali się, aby przygotować wiele atrakcji, z których całkowity dochód będzie przekazany dla chorego Stasia. Więcej o akcji możemy poczytać na stronie p. Leszka Redosza – https://www.facebook.com/leszek.redosz.96. Polecamy…

Czytamy tam m.in.: Wspaniałą imprezę biegową „Z SERCA DLA SERCA – BIEGNIEMY DLA STASIA” w ramach Węgrowskiej Akcji Charytatywnej zorganizowało Stowarzyszanie Aktywni Węgrów. Kilkuset biegaczy i miłośników Nordic Walking w różnym wieku zgromadziło się na boisku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Węgrowie i wzięło udział w biegach na różnych dystansach. Każdy obecny na imprezie mógł wesprzeć zbiórkę publiczną dla Stasia.

Dodamy tylko, że główny bieg odbył się na dystansie 5 km – start i meta na boisku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Kochanowskiego w Węgrowie. Ten sam dystans pokonali też zawodnicy Nordic Walking, a wśród nich byli także mieszkańcy naszej gminy, którzy reprezentowali godnie Klub Sportowy „Wicher” Sadowne. W biegu na 5 km najlepszymi okazali się: Agnieszka Biernacka i Tomasz Skóra, a wśród „kijkarzy” – Jolanta Zapałowska i Janusz Zbieć (szczegóły i wyniki biegów na stronie https://www.facebook.com/aktywniwgw/). Imprezie sportowej towarzyszyły dodatkowe atrakcje, jej uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a nagrody najlepszym wręczył w imieniu organizatorów p. Leszek Redosz.

A po biegach… spotkanie morsów z różnych stron Polski nad węgrowskim Zalewem i morsowanie, również dla Stasia, ale też dla przyjemności. Razem z nimi zmierzył temperaturę wody Burmistrz Węgrowa p. Paweł Marchela.

Akcja charytatywna nadal trwa… Wielkie dzięki dla wszystkich uczestników!

Zdjęcia w galerii Google>>>                                                                                                       

Tekst/foto: Sławek Chyliński