„12 GODZIN WALKI DLA NATALKI”

CHARYTATYWNY TURNIEJ SIATKÓWKI.

NATALKA WALCZY i my też, po raz kolejny ZAWALCZYMY DLA NIEJ! Spotkamy się ponownie w Gminnej Hali Sportowej Wichra Sadowne, aby pokazać SIATKARSKIE SERCA – zawodnicy zostawią swoje na parkiecie, a kibice swoimi sercami i hojnością wspomogą walkę Natalki.

Natalka choruje na mukowiscydozę – nieuleczalną chorobę, która zaburza pracę układu oddechowego i pokarmowego. Jej organizm wytwarza gęsty śluz, który powoduje zaburzenia wszędzie tam, gdzie występują gruczoły śluzowe. Leczenie Natalki to przede wszystkim inhalacje i fizjoterapia, poprzez usuwanie lepkiej i gęstej wydzieliny z dróg oddechowych oraz łagodzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli przy pomocy antybiotyków. Fizjoterapia poprawia drożność oskrzeli, niszczy bakterie, substancje zapalne i opóźnia rozwój uszkodzenia płuc i oskrzeli.

W mukowiscydozie dochodzi też do niewydolności trzustki, dlatego też przed każdym posiłkiem trzeba stosować enzymy trawienne, aby uzupełnić ich niedobory, a także przyjmować dużą ilość witamin, szczególnie: A, D, E i K. Jedna i skuteczna metoda leczenia mukowiscydozy nie istnieje. Fizjoterapia i leki pozwalają jedynie opóźnić rozwój choroby.

Zapraszamy wszystkich, którzy kochają siatkówkę i jej NAJWIĘKSZEGO MAŁEGO KIBICA – naszą Natalkę. Tym razem spotkamy się 26 maja, w niedzielę o godzinie 8.00. Dla wszystkich, którzy chcieliby być z nami, lecz obowiązki im tego dnia na to nie pozwolą, podajemy poniżej nr konta bankowego na wpłaty, które BARDZO WSPOMOGĄ walkę Natalki. A wszystkich, którzy nas odwiedzą zapewniamy, że zobaczycie siatkarskie akcje, jakich nie zobaczycie nigdzie indziej – akcje dla życia małego kibica!

Czas: 26 maja, godz. 8.00

Miejsce: Sadowne, gminna hala sportowa przy Gimnazjum w Sadownem

Nr konta:

Alior Bank SA 55 2490 0005 0000 4530 7261 9403 

Cel: Uśmiech Natalki