Intensywny czas w Gminnym Ośrodku Kultury

Wiosna to czas intensywnej pracy Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem, to czas, kiedy najmłodsi przygotowują ozdoby wielkanocne i prezenty dla swoich rodziców na najpiękniejsze święta w roku – Dzień Matki i Dzień Ojca.

W naszym Ośrodku organizowane były zajęcia z ceramiki i plastyki dla dzieci z różnych szkół, nie tylko z gminy Sadowne, podczas których najmłodsi przygotowywali niespodzianki dla swoich najbliższych. Pierwszymi, którzy brali udział w zajęciach byli uczniowie z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku. Dla nich przygotowane były zajęcia z decoupage oraz warsztaty ceramiczne. Gościliśmy u nas także uczniów ze Szkoły Podstawowej w Prostyni, którzy przygotowali ozdobne talerze na „Dzień Rodziców” organizowany pod koniec roku szkolnego. Zapoznali się oni z historią naszej gminy podczas spaceru edukacyjnego po Sadownem i na spotkaniu w muzeum. Zagościły do nas także dzieci ze Szkoły Podstawowej w Markach, które – oprócz uczestniczenia w zajęciach ceramicznych – poznały technologię obróbki i wypału gliny, wzięły także udział w lekcji muzealnej poświęconej muzyce etnograficznej.

Tradycyjnie najwięcej małych gości mieliśmy z placówek z gminy Sadowne. Swoje zdolności manualne mogły wypróbować przedszkolaki z Sadownego, tworząc pierwsze w życiu miseczki z gliny. W podobnych zajęciach brali udział także „zerówkowicze” z Grabin i Sadownego. Jest to najbardziej aktywna grupa uczestników zajęć w GOK-u, bo oprócz zajęć z ceramiki bardzo chętnie i często biorą udział w tematycznych zajęciach plastycznych, w czasie których przygotowywane były koszyczki na Wielkanoc oraz niespodzianki dla rodziców.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: GOK Sadowne