„Gramy dla Natalki”- część I

W Gminnej Hali Sportowej w Sadownem rozpoczął się charytatywny Turniej Piłki Siatkowej „Gramy dla Natalki”.

Zgodnie z planem, 26 maja o godz. 9.00 odbyło się oficjalne rozpoczęcie charytatywnego turnieju siatkówki „Gramy dla Natalki”, którego organizatorami są: Klub Sportowy „Wicher” Sadowne, Gmina Sadowne, Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem, MOSiR Ostrów Mazowiecka i Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę. Całkowity dochód z imprezy, w tym wpisowe drużyn, zawartość puszek i sklepiku, fundusze z licytacji…, zostanie przekazany na pokrycie kosztów rehabilitacji chorej na mukowiscydozę Natalki Subdy z Sadownego.

Rozpoczęcie to domena organizatorów, a w ich imieniu Wójt Gminy Sadowne p. Waldemar Cyran oraz przedstawiciel KS „Wicher” Sadowne p. Kamil Koroś i oczywiście główna bohaterka tej imprezy – Natalka z mamą Ulą. A przy okazji… najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich Mam z okazji Ich święta.

Otwarcie turnieju, słowo wstępne i Natalka rzutem piłki na parkiet uruchamia system rozgrywek turniejowych, który potrwa prawie do godz. 20.00. Pod siatką zobaczymy zawodników drużyn: Wicher Sadowne, Brok, Rafałki, Qfle, DT Wąsewo, Rubinek, Gmina Ostrów Mazowiecka i Gmina Stoczek. Na początek naprzeciw siebie stają: Wicher Sadowne i Qfle.

A wokół parkietu? Jest jeszcze dużo miejsca dla kibiców, funkcjonuje kawiarenka z mnóstwem ciasta i wichrowską oraz obsługą harcerzy ze 123 Drużyny Harcerskiej „Włóczykije”, a tuż obok zawsze pomocni druhowie z OSP Sadowne i… wiele, wiele innych osób, które mają swój wkład w przygotowanie i przeprowadzenie tak dużej imprezy siatkarskiej, goszczącej na sadowieńskim parkiecie już po raz drugi.

Zapraszamy wszystkich kibiców piłki siatkowej i osoby o dobrych sercach, skłonnych do hojności na cel charytatywny, tym razem dla Natalki, która będzie cały czas dopingowała grających dla niej siatkarzy. Zagrajmy więc wszyscy dla Niej!

A już praktycznie od godz. 18.00 finał i podsumowanie Turnieju: ostatnie mecze, występ Grupy Teatralnej BAJ oraz kilka piosenek w wykonaniu znanej nam Neli Zawadzkiej oraz kilka słów od organizatorów… może jeszcze coś, ale… musicie to sami zobaczyć. Zapraszamy!!!

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński