100-lecie uczciliśmy miejscem na podium…

…na Zawodach Sportowo-Pożarniczych w Szynkarzyźnie. 

Bardzo starannie przygotowywaliśmy się do występu na zawodach w niedzielę, 9 czerwca br., bo wiedzieliśmy, że konkurencja będzie jak zawsze duża, a chcieliśmy znaleźć się na podium, żeby uczcić 100-lecie naszej Jednostki.

Nawet kontuzja czołowego członka naszej drużyny Ł. Biernata nie przeszkodziła nam we włączeniu się z sukcesem do walki o czołowe miejsce. Z powodzeniem zastąpił go Z. Kądziela, który wniósł do drużyny spokój i wieloletnie doświadczenie w takich zawodach.

Po pierwszej konkurencji – sztafecie – jeszcze brakowało nam trochę do podium; mieliśmy czwarty wynik. Ale liczyliśmy, że wykażemy się sprawnością w ćwiczeniu bojowym, któremu poświęcaliśmy szczególną uwagę w przygotowaniach. Drużyna spisała się na medal.

Chociaż musztra nie obyła się bez małej wpadki, to już nie pozwoliliśmy sobie wydrzeć miejsca na podium.

Na zawodach nie mogło oczywiście zabraknąć naszych kibiców, którzy wspierali drużynę stojąc przy samochodzie lub z trybun.

Wszyscy cieszyliśmy się z zajęcia przez naszą drużynę III miejsca. A nasz dowódca K. Samsel miał wyjątkowo pomyślny dzień, bo nie tylko poprowadził drużynę do wyczekiwanego sukcesu w zawodach, ale parę godzin wcześniej urodził mu się syn. Gratulacjom nie było końca.

Gratulujemy zwycięzcom z Zieleńca. Przekazujemy słowa podziwu druhom z Szynkarzyzny za sukces sportowy – II miejsce i organizacyjny – zawody były zorganizowane na najwyższym poziomie. A pozostałym drużynom życzymy powodzenia w następnych zawodach.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Stanisław Stebelski