Wygrał ogród p. Elżbiety!

Właśnie zakończył się Konkurs pn. „Najpiękniejszy ogród Gminy Sadowne 2019”. Pierwsze miejsce zajął ogród p. Elżbiety Dębkowskiej z Płatkownicy.

Od kilku już lat w pierwszym dniu wiosny Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem ogłasza Konkurs na „Najpiękniejszy ogród Gminy Sadowne”, nad którym patronat obejmuje Wójt Gminy Sadowne. Podobnie było i w tym roku…

Konkurs ma na celu: promocję Gminy Sadowne i zlokalizowanych na jej terenie sołectw, propagowanie idei upiększania własnej miejscowości poprzez ukazanie nowatorskich rozwiązań dekoracyjnych przydomowych posesji, jednocześnie wpływających na podniesienie poziomu estetycznego Gminy, wprowadzenie i utrwalenie zasad dbałości o własną posesję i ogród oraz ostatecznie – wyłonienie i nagrodzenie najpiękniejszych ogrodów Gminy Sadowne.

Zgodnie z Regulaminem Konkursu, powołana przez Organizatora Komisja poddała ocenie złożoną dokumentację oraz dokonała lustracji zgłoszonych do Konkursu ogrodów. Spośród nich Komisja wyłoniła laureatów, biorąc pod uwagę estetykę, funkcjonalność ogrodów, ich aranżację i pomysłowość właścicieli.

A oto wyniki Konkursu „Najpiękniejszy ogród Gminy Sadowne 2019”:

I miejsce – p. Elżbieta Dębkowska z Płatkownicy

II miejsce – p. Agnieszka Warda z Sadolesia

III miejsce – p. Bartosz Ołdak z Wilczogąb

Wyróżnienia otrzymują – p. Janina Kalbarczyk z Sadolesia i p. Bożena Puścion z Zarzetki.

Gratulujemy właścicielom „Najpiękniejszych ogrodów Gminy Sadowne”!

Informujemy również, iż wyniki Konkursu „Najpiękniejszy ogród Gminy Sadowne 2019” zostaną uroczyście ogłoszone podczas Dożynek Gminno-Parafialnych, które odbędą się 15 sierpnia br. w Sadownem. Podczas tej uroczystości wręczone zostaną laureatom Konkursu również nagrody rzeczowe, których sponsorami są firmy przodujące w sprzedaży akcesoriów ogrodniczych na rynku lokalnym: PSB Mrówka Sadowne (nagrody za miejsca I-III) i Sklep Ogrodniczy AGAWA (nagrody za wyróżnienia).

Laureatów Konkursu zapraszamy na tę uroczystość oraz po odbiór nagród, a sponsorom dziękujemy za wieloletnią współpracę z Organizatorami Konkursu oraz wspieranie wszelkich działań na rzecz rozwoju Gminy Sadowne.

Zobaczmy jak prezentują się ogrody zwycięzców Konkursu.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński