Gospodynie w Liwie

25 sierpnia na Zamku w Liwie gościły Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu węgrowskiego. W Pikniku wzięły również udział gospodynie z gminy Sadowne.

W niedzielne popołudnie 25 sierpnia na Zamku w Liwie odbył się I Piknik Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Węgrowskiego. Szeroko zaprezentowano tam kuchnię regionalną i rękodzieło artystyczne, a gospodynie mogły wziąć udział w konkursie na najsmaczniejsze pierogi – coś na wzór konkursu w Miedznie podczas Święta Pierogów (W tym roku imprezę pierogową prawdopodobnie przeniesiono właśnie pod Zamek w Liwie. Szkoda, bo impreza była przednia, a na jej braku traci głównie Miedzna). Uczestnicy Pikniku w Liwie mogli obejrzeć też występy artystyczne zespołów ludowych, a także skorzystać z oferty licznych namiotów tematycznych.

W imprezie wzięły udział Panie z Gminy Sadowne, reprezentujące Koła Gospodyń Wiejskich z Krupińskiego, Sojkówka oraz Zarzetki i prezentujące nasze lokalne smakołyki. Swoje metalowe cudeńska zaprezentował również p. Edward Danaj – kowal artystyczny z Krupińskiego.

Tak prawdę mówiąc, to Gmina Sadowne jest też w stanie samodzielnie zorganizować taką imprezę i zaprezentować nasze potrawy kulinarne czy osiągnięcia. Potrzebna jest tylko nazwa, temat przewodni promujący Gminę, termin, sponsorzy i… chęci, a sukces (jak zawsze w sadowieńskim wykonaniu) jest do osiągnięcia. Pomyślmy…

Zdjęcia w galerii Google>>>                         

Tekst/foto: Sławek Chyliński