Chleb i ser na Rynku Mariackim

15 września w Węgrowie odbyło się Mazowieckie Święto Chleba i Sera.

Jak zawsze Organizatorzy – Miasto Węgrów i Węgrowski Ośrodek Kultury – postarali się o moc atrakcji dla uczestników Mazowieckiego Święta Chleba i Sera, które odbyło się 15 września na Rynku Mariackim w Węgrowie.

Oprócz Jarmarku Rękodzieła, stoisk ze zdrową żywnością i swojskimi wyrobami czy Strefy Mleka i Sera przygotowanej przez głównego sponsora Firmę HOCHLAND, uczestnicy imprezy korzystali w wielu przygotowanych dla nich niespodzianek, a także prezentacji artystycznych. Sceną zawładnął głównie folklor w wykonaniu lokalnych zespołów ludowych, ale też swoje zdolności wokalne i taneczne zaprezentowali młodzi artyści z sekcji Węgrowskiego Ośrodka Kultury oraz miejskich szkół podstawowych. Ich występy były świetne, co zostało docenione przez licznie przybyłą publiczność. Dało się słyszeć głosy, iż młodzi artyści już godnie mogą zastąpić wokalistów czy zespoły estradowe, które prezentują się na scenie w formie np. „gwiazd wieczoru”. Wśród nich mogliśmy zobaczyć znane z występów w Sadownem młode wokalistki: Nelę Zawadzką i Paulinę Ładosz, ale też: Karolinę Bajer czy Dominikę Składanowską, które być może też kiedyś zaszczycą nas swoją obecnością.

Długo by pisać o występach oraz innych atrakcjach na Mazowieckim Święcie Chleba i Sera w Węgrowie. Nie odda to jednak pełni tego, co przygotowali Organizatorzy tej imprezy. Zobaczmy więc skróconą prezentację fotograficzną – zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński