W Sadownem walczyli karatecy

W sobotę 19 października w Gminnej Hali Sportowej w Sadownem odbył się XI Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin.

Już po raz drugi Sadowne gościło u siebie młodych karateków. Od przedpołudnia w sobotę Gminna Hala Sportowa zamieniła się w arenę walk w najmłodszych kategoriach karateków. Turniej rozpoczął się konkurencją kata, a następnie odbyły się walki eliminacyjne. Po oficjalnym otwarciu Turnieju odbyły się walki finałowe, które wyłoniły najlepszych karateków we wszystkich kategoriach. Otrzymali oni z rąk organizatorów puchary, dyplomy i medale.

Trochę statystyki w skrócie: Organizatorem Turnieju był sensei Zbigniew Wójcicki i Brokowski Klub Karate Kyokushin, którego sekcja działa również w Sadownem. Hasło Turnieju: sport –edukacja – wychowanie. Współorganizatorzy to: Mazowiecki Urząd Marszałkowski i Urząd Gminy w Sadownem, a patronat honorowy sprawowali: Marszałek Województwa Mazowieckiego i Wójt Gminy Sadowne.

W Turnieju wzięło udział prawie 100. zawodników z Klubów Karate w miejscowościach: Czarna Białostocka, Piaseczno, Prażmów, Brwinów, Julianów, Pułtusk, Węgorzewo, Biała Podlaska, Augustów, Ciechanów, Ostrołęka, Brok, Małkinia Górna, Łomża i Sadowne. Szczegóły i wyniki Turnieju już wkrótce na stronie Organizatora – http://www.karate-brok.pl. A jak to wyglądało? Zobaczmy!

Zdjęcia w galerii Google>>>                                          

Zobacz też film>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński