Jeszcze raz o…

XI Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin.

W dniu 19 października 2019 r. w gminnej sali w Sadownem odbył się XI Ogólnopolski turniej Karate Kyokushin dla dzieci i młodzieży.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Patronat honorowy nad sportowym wydarzenie objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik oraz Wójt Gminy Sadowne pan Waldemar Cyran. Turniej karate zorganizowany przez Brokowski Klub Karate Kyokushinkai adresowany był do dzieci i młodzieży trenujących karate kyokushin na terenie kraju. Najmłodsi wojownicy mieli osiem lat, a najstarsi piętnaście. Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach tj. kata (układ technik), walk reżyserowanych oraz kumite (walka) zarówno w formule lekki kontakt jak i semi kontakt.

Wszystkie walki turniejowe odbywały się z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. Walki finałowe zostały przeprowadzone przy wykorzystaniu efektów świetlnych
i dźwiękowych jak na prawdziwej gali sportów walki. Zwycięzcy poszczególnych kategorii oraz zawodnicy zajmujący drugie i trzecie miejsca zostali udekorowani tematycznymi pucharami, medalami i dyplomami.
Turniej Karate w Sadownem wśród wielu sympatyków sportu, rodziców, trenerów oraz licznie zgromadzonej publiczności został okrzyknięty wspaniałym i wyjątkowym wydarzeniem sportowym.

W turnieju zorganizowanym przez Brokowski Klub Karate Kyokushinkai wzięło udział 102 zawodników z 12 klubów z Polski.
Sędzią głównym zawodów był Sensei Wiesław Orzoł z Ostrołęki.

Zbigniew Wójcicki

Zdjęcia w galerii Google>>>