Karuzela, trampoliny, zjeżdżalnie …

K2013.06.03.1aruzela, trampoliny, zjeżdżalnie … to tylko niektóre atrakcje, z których mogły korzystać dzieci podczas Gminnego Dnia Dziecka w Sadownem.

3 czerwca od rana pogoda nam sprzyjała i dzięki temu nasze dzieci mogły skorzystać ze wszystkich przygotowanych dla nich atrakcji. Organizatorzy Gminnego Dnia Dziecka w Sadownem  – Wójt Gminy Sadowne, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, SP Sadowne, Gimnazjum w Sadownem i Gminny Ośrodek Kultury – stanęli na wysokości zadania. Po części oficjalnej, podczas której dzieci obejrzały koncert koła muzycznego i występ zespołu tanecznego gimnazjalistów, wszyscy pospieszyli wyszaleć się na boiskach i placu przed Gimnazjum, gdzie odbywały się zajęcia sportowo – rekreacyjne.

Oprócz stoisk do tworzenia „wyszukanych” fryzur i malowania twarzy, dużą popularnością cieszyło się stoisko Nadleśnictwa Łochów, gdzie można było nie tylko obejrzeć zwierzaki z naszych lasów, ale też usłyszeć ciekawe opowieści leśników i zagrać w wyszukaną grę.

Podczas gier i zabaw wskazane też było wysłuchać prelekcji policjanta na temat bezpiecznych wakacji, a co bardziej przezorni, mogli już oznakować na wakacje swoje rowery. Ale chyba największą popularnością cieszyły się radiowozy policyjne KPP Węgrów i KP Łochów oraz bojowy wóz strażacki OSP Sadowne – wielką frajdą było przejechać się radiowozem z włączonymi sygnałami dźwiękowymi.

Dzień spędzony na takich przyjemnościach (oczywiście organizatorzy nie zapomnieli też o napojach, lodach i posiłkach) chyba na długo pozostanie w pamięci naszych milusińskich. Dziękujemy organizatorom, a dzieciom życzymy samych świątecznych dni w ich dalszym życiu.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Zobacz też film >>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński