O szlachetnym człowieku…

Była to opowieść o bohaterze, aptekarzu, którego znali osobiście mieszkańcy Sadownego i okolic. Była to opowieść o Kazimierzu Stefanowiczu.

Zgodnie z zapowiedzią, we wtorkowe popołudnie 21 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem odbyło się spotkanie, podczas którego jego uczestnicy mieli okazję zapoznać się z „drogą” – poprzez Zambrów, Dachau, Gusen, do Sadownego – byłego mieszkańca naszej miejscowości Kazimierza Stefanowicza.

Po powitaniu przybyłych na spotkanie przez p. Dyrektor GOK-u Ewę Piórkowską,  p. Sławomir Akonom wcielił się kolejny raz w rolę prelegenta i przedstawił zebranym przygotowaną przez siebie prezentację multimedialną o ś.p. Kazimierzu Stefanowiczu, sadowieńskim aptekarzu, bohaterze okresu II wojny światowej i lat powojennych. Na pewno znali go osobiście starsi mieszkańcy Sadownego i okolic, a młodsi mogą kojarzyć Go jako patrona jednej z ulic Sadownego.

Przedstawiona prezentacja nosiła tytuł: „Kazimierz Stefanowicz – 1914-1986. Opowieść o szlachetnym człowieku”, a jej uzupełnieniem była wystawa o życiu bohatera pt. „Kazimierz Stefanowicz – magister farmacji”, którą przygotował Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem, prezentując w niej przekazane przez p. Sławomira Akonoma zdjęcia swojego autorstwa, a także pochodzące ze zbiorów Rodziny Stefanowiczów i Internetu.

Zdjęcia w galerii Google>>>                                                                                 

Tekst/foto: Sławek Chyliński