Warto już obejrzeć Pomnik!

Przypomnijmy, że na dzień 15 sierpnia br. planowane są Dożynki Gminno – Parafialne w Sadownem pod hasłem „Żywi i Broni”. Tego dnia zaplanowano też uroczystość na sadowieńskim cmentarzu.

Informowaliśmy już, że w sobotę 15 sierpnia odbędą się w Sadownem Dożynki. W tym roku zaplanowano wyłącznie część oficjalną z mszą św. w miejscowym kościele, obrzędami dożynkowymi, oczywiście też z przemówieniami i rozstrzygnięciem konkursów na „Najładniejszy wieniec dożynkowy” i „Najpiękniejszy ogród Gminy Sadowne 2020 r.”

15 sierpnia br. przypada również 100. rocznica decydującej bitwy wojny polsko – bolszewickiej w 1920 roku, określanej mianem „Cudu nad Wisłą”. Z uwagi na to postanowiono tego dnia uczcić pamięć wszystkich żołnierzy Wojska Polskiego poległych w czasie tej wojny. Dotychczasowa mogiła nieznanego żołnierza z 1920 roku (więcej http://info.sadowne.pl/?p=1342), znajdująca się na sadowieńskim cmentarzu, zyskała już nowe oblicze.

Pomnik Nieznanego Żołnierza Wojska Polskiego poległego w 1920 roku zostanie odsłonięty 15 sierpnia br. o godz. 10.30 – tuż przed uroczystościami dożynkowymi.

Jak wygląda nowy pomnik? Zobaczmy. Przechodząc obok niego główną alejką sadowieńskiego cmentarza, w hołdzie poległym bohaterskim żołnierzom Wojska Polskiego pochylmy głowy – a może zapalimy też symboliczną lampkę.

Tekst/foto: Sławek Chyliński