Medalowa reprezentacja Brokowskiego Klubu Karate Kyokushinkai

Zofia Perzan i Oliwia Staniaszek z Brokowskiego Klubu Karate Kyokushunkai wywalczyły medale na Mistrzostwach Mazowsza Juniorów w Karate Kyokushin.

W dniu 28 lutego 2021r. w hali sportowej Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Mazowsza w Karate Kyokushin.
Świetnie na turnieju spisała się Zosia Perzan, wygrywając wszystkie pojedynki w swojej kategorii wiekowej i wagowej. Tym samym zawodniczka z BKKK została mistrzynią Mazowsza. Oliwia Staniaszek natomiast już w strefie medalowej nie zdołała pokonać swojej rywalki z Zielonki. Nasza zawodniczka turniej w stolicy zakończyła na trzecim miejscu.

Złoto i brąz na zawodach rangi mistrzowskiej jest dużym sukcesem zwłaszcza, że był to nasz pierwszy start na zawodach po rocznej przerwie.

W zawodach organizowanych przez Okręgowy Związek Karate Województwa Mazowieckiego wystartowało 256 zawodników z 26 klubów zrzeszonych w Okręgowym Związku Karate.

Turniej ze względu na obowiązujące przepisy podzielony został na dwie tury, bez udziału publiczności i z zachowaniem obowiązujących obostrzeń.

Tekst/foto: Zbigniew Wójcicki