Sukcesy karateków w Białymstoku i Radzyminie

W dniu 30 października 2021 w Białymstoku odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Podlasie Cup.

W zawodach wystartowali zawodnicy z Brokowskiego Klubu Karate Kyokushinkai: Wiktoria Tararuj i Michał Winarski. Na turniej przybyło wielu utytułowanych zawodników w różnych kategoriach. Nie łatwo było o zdobycie miejsca medalowego.

Wiktoria w pierwszej rundzie spotkała się z zawodniczką z Ostrołęki, która zaskoczyła szybkim kopnięciem frontalnym i zdobyła przewagę nad naszą reprezentantką. Michał natomiast w strefie medalowej dał się zaskoczyć kopnięciem okrężnym na strefę głowy i przegrał walkę o wejście do finału. Michał wrócił z brązowym medalem.

A na Grand Prix Mazowsza KARATE srebro!

W dniu 7 listopada 2021 w Radzyminie odbył się Grand Prix Mazowsza KARATE – Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W zawodach wystartowali zawodnicy z Brokowskiego Klubu Karate Kyokushinkai: Jakub Fidura z sekcji Brok i Szymon Krasnodębski z sekcji Sadowne.

Jakub nie zdołał przebrnąć przez walki eliminacyjne i turniej zakończył poza podium. Natomiast Szymon zajął II miejsce. Po ciężkich walkach eliminacyjnych z dogrywką doszedł do finału. W walce finałowej nie udało się pokonać znacznie bardziej doświadczonego zawodnika z Ostrołęki. Należy podkreślić, że był to pierwszy start Szymona w dużym turnieju.

W Radzyminie walczyło 220 zawodników z terenu Mazowsza z roczników 2009 – 2013.

Tekst/foto: Zbigniew Wójcicki