UWAGA! PILNE!

Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem i Gminna Biblioteka Publiczna w Sadownem czekają na kolejne dary dla ukraińskich uciekinierów. Zbiórka, segregowanie i pakowanie ich nadal trwają.

Właśnie wysłano pierwszy transport dla przekraczających granicę uciekinierów z Ukrainy. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za dostarczone dary do Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem i innych punktów zbiórki na terenie Gminy Sadowne.

Za 2 – 3 dni wyruszy kolejny transport z Naszej Gminy, dlatego też prosimy o szybkie dostarczanie do miejsc zbiórki gromadzonych artykułów. Proszę zwrócić uwagę na publikowaną listę najpotrzebniejszych rzeczy i w miarę możliwości dostarczać je do naszych punktów. Na obecną chwilę nie są przyjmowane ubrania – może wkrótce się to zmieni, gdy uciekinierzy zostaną zakwaterowani i konieczne będzie uzupełnienie garderoby oraz przedmiotów niezbędnych do funkcjonowania w warunkach domowych.

Jeszcze raz serdeczne dzięki wszystkim darczyńcom i wolontariuszom, którzy czekają na dary w wyznaczonych punktach na terenie Gminy Sadowne.

Tekst/foto: Sławek Chyliński