Medale Brokowskiego Klubu Karate Kyokushinkai na Mistrzostwach Mazowsza

Zofia Perzan i Oliwia Staniaszek z Brokowskiego Klubu Karate Kyokushunkai wywalczyły medale na Mistrzostwach Mazowsza Juniorów w Karate Kyokushin.

W dniu 13 marca 2022r. na hali sportowej w Ostrowi Mazowieckiej odbyły się Mistrzostwa Mazowsza w Karate Kyokushin.

Świetnie na turnieju spisała się Zosia pewnie wygrywając pojedynki w eliminacjach. W walce finałowej Zosia musiała uznać wyższość swojej rywalki Majewskiej Gabrysi z Zielonki. Tym samym zawodniczka z BKKK została v-ce mistrzynią Mazowsza. Oliwia natomiast w pierwszej walce pokonała po dogrywce swoją rywalkę. W pojedynku o finał zwycięstwem cieszyła się rywalka Oliwi. Nasza zawodniczka turniej w Ostrowi zakończyła na trzecim miejscu.

W zawodach wystartował również Michał Winarski, w kategorii junior młodszy plus 70 kg. Michał już w pierwszym starciu trafiał na silnego rywala. Mimo dużej aktywności ze strony naszego reprezentanta, nie udało się przejść do dalszej tury walk w turnieju. Tym razem Michał poza podium.

Srebro i brąz na zawodach rangi mistrzowskiej jest dużym sukcesem zwłaszcza, że był to nasz pierwszy start na zawodach w tym roku. W zawodach organizowanych przez Okręgowy Związek Karate Województwa Mazowieckiego wystartowało 230 zawodników z 25 klubów zrzeszonych w Okręgowym Związku Karate.

Tekst/foto: Zbigniew Wójcicki