Żegnaj Pani Aniu!

27 listopada br. zmarła nagle Anna Sienkiewicz – Rogowska, wicedyrektorka Muzeum Warszawy i od niedawna nasza sąsiadka w Wilczogębach.

To Ona wraz z mężem Sławkiem ocalili i podjęli się renowacji starego budynku szkolnego naprzeciwko Pomnika POW. Budynek obchodzić będzie 100-lecie swojego istnienia w 2026 r.

Pani Ania od zawsze interesowała się kulturą i sztuką. Pracowała w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej, a w 2015 r. została dyrektorką Filmoteki Narodowej. Przygotowywała i realizowała wiele projektów filmowych i edukacyjnych. W grudniu 2021 r. została wicedyrektorką Muzeum Warszawy. Była wyjątkową ekspertką i profesjonalistką w swojej pracy zawodowej.

Ale my zapamiętamy ją przede wszystkim jako niezwykle miłą, ciepłą, przyjazną i uczynną osobę. Dzięki swojej otwartości i uśmiechowi bardzo szybko stała się cząstką naszej społeczności. Od pierwszych dni swojego pobytu w Wilczogębach angażowała się w życie wsi i gminy. Znaliśmy ją wszyscy: dorośli i dzieci. Jej wielkiego serca doświadczył nawet bezdomny pies Florek. Cieszyliśmy się, że wybrała Wilczogęby na miejsce swoich częstych pobytów.

Z niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o Jej śmierci. Będzie nam Jej bardzo brakowało.

Żegnamy Cię, Pani Aniu! Spoczywaj w pokoju!

Mężowi Sławkowi, synom i rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Sołtys i mieszkańcy wsi Wilczogęby