Piknik Rodzinny 2023 w Sadownem

Już od kilku lat na początku czerwca w Sadownem odbywa się Piknik Rodzinny połączony z Dniem Dziecka. Tym razem gminna impreza odbyła się 4 czerwca.

W niedzielne popołudnie na placu przy hali sportowej w Sadownem odbył się Piknik Rodzinny. Jest to impreza, która organizowana jest w miejsce Dnia Dziecka z atrakcjami nie tylko dla dzieci, ale dla całych rodzin. Organizatorami tej imprezy byli: Gmina Sadowne, Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sadownem i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Sadowne, natomiast partnerami: Gminna Biblioteka Publiczna w Sadownem, Ochotnicza Straż Pożarna w Sadownem i 123 Drużyna Harcerska „Włóczykije” w Sadownem.

Jak zawsze, uczestnicy mogli liczyć m.in. na ciepłe danie (tym razem hot dogi), lody, watę cukrową, popcorn, malowanie twarzy, wesołe miasteczko, gry i zabawy zręcznościowe… a także zapoznanie się ze sprzętem pożarniczym i różnymi działaniami straży na miejscach zdarzeń – prezentację przygotowali druhowie z OSP Sadowne, którzy również współdziałali z organizatorami w przygotowaniu i zabezpieczeniu Pikniku. Zainteresowani mogli też zwiedzić Muzeum Ziemi Sadowieńskiej.

Równolegle z Piknikiem odbywał się bieg dla dzieci „Biegam, bo lubię” w różnych kategoriach wiekowych, których uczestnicy otrzymywali już na mecie medale pamiątkowe z rąk Zastępcy Wójta Gminy Sadowne p. Marcina Grędy i p. Sebastiana Kowalczyka – Wiceprezesa Klubu Sportowego „Wicher” Sadowne. Najlepsi otrzymali statuetki, które wręczyli podczas podsumowania biegu pp.: Waldemar Cyran – Wójt Gminy Sadowne, Ewa Piórkowska – Dyrektor GOK w Sadownem i Sebastian Kowalczyk.

Wyniki biegu:

Dziewczęta 2015/16

I miejsce – Marcelina Gręda

II miejsce – Klara Rostek

III miejsce – Iga Biernat

Dziewczęta 2013/14

I miejsce – Milena Szymanik

II miejsce – Agata Kądziela

III miejsce – Róża Gręda

Dziewczęta 2011/12

I miejsce – Natalia Białek

II miejsce – Gabriela Gastoł

III miejsce – Maja Książek

Chłopcy 2017 i mł.

I miejsce – Aleksander Czaczkowski

II miejsce – Mieszko Szczubełek

III miejsce – Kuba Karczmarczyk

Chłopcy 2015/16

I miejsce – Szymon Kowalski

II miejsce – Filip Krasuski

III miejsce – Miłosz Szczubełek

Chłopcy 2013/14

I miejsce – Wojciech Ślusarz

II miejsce – Wojciech Karczmarczyk

III miejsce – Marcel Cholewiński

Chłopcy 2011/12

I miejsce – Wiktor Gajewski

II miejsce – Dawid Czaczkowski

III miejsce – Dominik Gajewski

Następnie wręczono dyplomy i nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego, który z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek ogłosiła Gminna Biblioteka Publiczna w Sadownem.

Lista osób nagrodzonych:

Przedszkole

Wyróżnienie: Lena Książek

Kategoria 5- 10 lat

I miejsce: Daria Gastoł

II miejsce: Filip Suski

III miejsce: Miłosz Szczubełek

Wyróżnienie: Aleksandra Krasnodębska

Kategoria 11-15 lat

I miejsce: Aleksandra Kądziela

II miejsce: Justyna Zawistowska

III miejsce: Szymon Zawistowski

Wyróżnienie: Kinga Brzostek

W tym samym czasie rywalizowali ze sobą również uczestnicy Spartakiady Rodzinnej. W kilku nietypowych konkurencjach startowało 5 rodzinnych drużyn. Po podsumowaniu punktów z gry terenowej, rywalizacji w konkurencjach: jazda na nartach, gra w siatkówkę balonem napełnionym wodą i strzały do bramki piłką nożną, okazało się, że „Spartakiadę Rodzinną 2023” wygrała rodzina Rostków, na drugim miejscu znalazła się rodzina Danajów, a na trzecim rodzina Witowskich. Wyróżnienia otrzymały rodziny: Garwolińscy/Białek i Szymanikowie. Najlepsi otrzymali puchary, a wszyscy nagrody rzeczowe.

Piknik trwał do godziny 20.00 i jak zwykle… pozostawia wszystkim uczestnikom miłe wspomnienia. Brawa dla organizatorów i sponsorów, którzy stanęli na wysokości zadania, przygotowując dzień zabawy i radości dla naszych dzieci, ale też i dla dorosłych, którzy również świetnie się bawili.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst: Sławek Chyliński