Gminny Dzień Kobiet w Sadownem

Od kilku już lat Wójt Gminy Sadowne p. Waldemar Cyran zaprasza mieszkanki naszej gminy na spotkanie z okazji Dnia Kobiet. W tym roku uroczystość odbyła się 9 marca w sali OSP Sadowne.

Pełna sala, okolicznościowy wystrój i niesamowity koncert w wykonaniu znanych artystów, którzy przybyli do Sadownego na zaproszenie Wójta Gminy. Organizatorem spotkania była Gmina Sadowne i Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem, a partnerem Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Spotkanie życzeniami dla kobiet rozpoczęli pp.: Waldemar Cyran – Wójt Gminy Sadowne i Ewa Piórkowska – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem, jednocześnie zapraszając do wspólnej zabawy i uczestnictwa w koncercie okolicznościowym pt. „Przynoszę siedem czerwonych róż”. List od Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika z życzeniami dla Pań odczytał Jego pełnomocnik p. Mariusz Rukat.

Sadowieński koncert dla naszych Pań utrzymany był w charakterze kalejdoskopu różnych rodzajów muzyki – od klasyki do rozrywki, z dużą dawką dobrej satyry. Jego wykonawcami byli znani i lubiani artyści:

DANUTA STANKIEWICZ – utytułowana gwiazda polskiej estrady. Występowała m.in. w popularnym poznańskim kabarecie „TEY”. Była nagradzana na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych. Wydała 32. płyty solowe. Nagrała ok. 350 piosenek. Uczestniczyła w niemal dziesięciu tysiącach koncertów – koncertowała w ponad 30-tu krajach świata m.in. w Danii, Francji, Holandii, Niemczech, Włoszech, Izraelu, Korei Północnej, Łotwie, Rosji, Mongolii, Kanadzie, na Kubie i w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

ANDRZEJ WOJDA – półfinalista telewizyjnego programu „The Voice Senior -3”. Uznany artysta śpiewak – bas o niezwykłej, naturalnej, głębokiej barwie głosu, występujący na jednej scenie z artystami największych scen teatrów muzycznych w Polsce. Z muzyką związany od dzieciństwa, kiedy zdobywał umiejętności gry na akordeonie i gitarze. Instruktor ZHP, z niemałymi sukcesami uczestniczył w ogólnopolskich studenckich festiwalach piosenki turystycznej. Były muzyk saksofonista i wokalista orkiestry wojskowej. Koncertował m.in. w Niemczech, Anglii, Hiszpanii i Macedonii.

RYSZARD NOWACZEWSKI – scenarzysta, reżyser, konferansjer. Autor niezliczonej ilości scenariuszy o wysokiej randze artystycznej. Od ponad 25. lat współpracujący z wybitnymi artystami teatru, filmu, radia i telewizji. Prowadzący najpiękniejsze cykle koncertów tematycznych, nawiązując do najlepszych tradycji konferansjerskich – poprowadził świetnie również sobotni koncert sadowieński.

Świetne wykonania piosenek porywające publiczność, wspólny śpiew, a także wiele anegdot i elementów satyrycznych – tak wyglądał koncert, w którym chciałoby się uczestniczyć bez końca. Skład artystyczny koncertu od czasu do czasu uzupełniali również uczestnicy spotkania, mieszkańcy naszej gminy, w tym ks. proboszcz Antoni Kunicki i p. Małgorzata Zyśk – aktualna radna powiatu węgrowskiego.

W imieniu wszystkich uczestników spotkania przekazuję serdeczne podziękowania jego Organizatorom, a także p. Marszałek Elżbiecie Lanc, dzięki której m.in. również i tym razem mogliśmy gościć w naszej gminie tak świetnych artystów – prosimy o jeszcze.

Po części artystycznej, zgodnie z sadowieńską tradycją, wśród uczestniczek spotkania odbyło się losowanie drobnych, ale ciekawych gadżetów, a także zaserwowano słodki poczęstunek – tym razem zamiast tortu można było skosztować świetne muffinki. Losowanie i słodkości przygotowali pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem – wielkie dzięki.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Zobacz też film>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński

Źródło: Internet