Zawodnicy z Brokowskiego Klubu Karate Kyokushinkai z pucharami

W dniu 23 marca 2024 r. w Staninie w województwie lubelskim odbył się I Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Wójta Gminy Stanin.

Brokowski Klubu Karate Kyokushinkai reprezentowali:

1. Lena Wójcicka –  konkurencja kata
  2. Jan Narewski – kumite semii kontakt
  3. Julia Rosińska – kumite semii kontakt
  4. Alicja Ogonowska  – kumite semii kontakt
  5. Justyna Ołtarzewska kumite semii kontakt

Wszyscy nasi reprezentanci zaprezentowali się z dobrej strony na matach w Staninie. Lena Wójcicka zajęła II miejsce w kata w swojej kategorii wiekowej. Jan Narewski w konkurencji kumite wywalczył srebrny medal. Alicja Ogonowska wśród swoich rówieśniczek wywalczyła III miejsce w kumite semii kontakt – był to pierwszy udział Ali w turnieju karate. Dziewczyny Julia i Justyna, dzielnie walcząc na tatami, tym razem musiały uznać zwycięstwo swoich rywalek i nie zdołały wejść do strefy medalowej.

W turnieju w Staninie wzięło udział 360 zawodników z 23 klubów.

Sensei Zbigniew Wójcicki pełnił funkcję sędziego maty zarówno w konkurencji kata, jak i kumite.

Zawodnikom z BKKK sekundowali rodzice: pani Anna Ogonowska, pani Izabela Rosińska, pani Agnieszka Ołtarzewska oraz pan Damian Narewski.

Tekst/foto: Zbigniew Wójcicki