Już wakacje…

Rok szkolny 2023/2024 zakończył się. W ZSP Sadowne uroczyście rozpoczęto zasłużone wakacje.

O godz. 8.00 msza św. w kościele parafialnym, po godz. 9.00 uroczystość w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem. Tak przebiegł ostatni dzień roku szkolnego 2023/2024 w sadowieńskich szkołach średnich.

W sali gimnastycznej szkoły zgromadzili się nauczyciele, pracownicy, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana i Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, a także rodzice uczniów i zaproszeni goście. Z zaproszenia skorzystał p. Marek Renik – Wicestarosta Węgrowski, ks. kanonik Stanisław Wojciechowski i p. Krzysztof Kądziela – emerytowany nauczyciel sadowieńskiej szkoły średniej.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Uczestników uroczystości powitał Dyrektor ZSP w Sadownem p. Sławomir Ryszawa, podsumowując krótko miniony rok szkolny. Następnie głos zabrał Wicestarosta Węgrowski p. Marek Renik, dziękując – w swoim imieniu i Starosty Węgrowskiego p. Ewy Besztak – gronu pedagogicznemu i uczniom za wysoki poziom nauczania i osiągane wyniki, a także przekazując wszystkim życzenia na rozpoczynające się wakacje. P. Renik przekazał też wyróżnienia Starostwa Powiatowego uczniom, którzy osiągnęli najwyższą średnią ocenę oraz podziękowania dla rodziców tych uczniów.

Następnie p. Dyrektor Sławomir Ryszawa i p. Wicedyrektor Kamil Kiełek wręczyli nagrody książkowe uczniom ze wszystkich klas, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, a także stuprocentową frekwencję. Kolejno też uroczyście wręczono podziękowania uczniom zaangażowanym w działalność Zespołu Tanecznego „Orkan” – swoich podopiecznych uhonorowały panie Mirosława Renik i Marta Osman oraz p. Marek Renik. Za działalność w Szkolnym Kole „Caritas” podziękowania wręczyli: p. Marta Osman i p. Mariusz Wójcik, a za dodatkową działalność i udział w różnych kategoriach konkursów: p. Magdalena Figoń i p. Kamil Kiełek. Po uroczystości uczniowie otrzymali świadectwa podczas ostatnich spotkań ze swoimi wychowawcami.

Ale, ale… tym razem nadarzyła się też okazja do życzeń dla dwóch osób związanych z ZSP Sadowne – p. Ewa Konik, długoletnia pracownica szkoły, postanowiła przejść na emeryturę, natomiast ks. Krzysztof Rzepczyński, wikariusz Parafii Sadowne, uchylił rąbka tajemnicy, iż właśnie obchodzi 18. rocznicę przyjęcia swoich święceń kapłańskich (stąd dzisiejszy słodki poczęstunek). Moi Drodzy – życzymy wszelkiej pomyślności na kolejne lata życia i posługi, w zdrowiu i dobrobycie. A uczniom i pedagogom udanych, nie kończących się wakacji, wypoczynku i realizacji planów wakacyjnych.

Oczywiście spotykamy się 2-giego września br. na rozpoczęciu roku szkolnego 2024/2025. A przy okazji, w imieniu Dyrekcji ZSP Sadowne zapraszamy do naszych szkół średnich tegorocznych absolwentów podstawówek – są jeszcze wolne miejsca i jest możliwość przeniesienia podań o przyjęcie do LO lub TŻiUG w Sadownem!

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński