Kołodziąż zagrał!!!

2015.01.12.10Sztab 2361 w Kołodziążu podsumował działania związane z 23. Finałem WOŚP, który odbył się w szkole w Kołodziążu 11 stycznia 2015 r.

Organizatorami Finału było Przyszkolne Stowarzyszenie „Wszyscy Razem” i Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Kołodziążu. Szefową sztabu była pani Zofia Kowalczyk , zastępcą pani Renata Kulesza.

Od samego rana w niesprzyjających warunkach pogodowych wolontariusze – uczniowie szkoły: Karolina Koralewska, Kacper Rodź, Paweł Tytman, Przemek Jakubowski i Łukasz Uziębło pod opieką rodziców zbierali pieniądze do puszek pod kościołami: w Sadownem, Stoczku, Broku, Prostyni i kaplicą w Kołodziążu oraz na ulicach Sadownego. Jak zwykle, największym powodzeniem cieszyła się akcja w Sadownem i Broku, gdzie darczyńcy okazali się największą hojnością.

Tymczasem, od godziny 15.00 „orkiestra” grała w szkole – jak zwykle przy dźwiękach zespołu „Sami Swoi”, który od 4 lat także udziela się charytatywnie. Członkinie Stowarzyszenia ”Wszyscy Razem”, rodzice i nauczyciele szkoły w Kołodziążu zorganizowali bufecik ze swojskimi słodkościami oraz sklepik z drobiazgami pochodzącymi od uczniów, nauczycieli oraz pani Danuty Chylińskiej z Węgrowa, która ofiarowała do sprzedaży m.in. srebrną biżuterię i ciekawe książki.

Imprezę uatrakcyjniły pokazy sztuki samoobrony dla pań w wykonaniu strzelców z Jednostki Strzeleckiej 5001 im. Dywizjonu Huzarów Śmierci oraz, jakże przydatne każdemu, pokazy udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu strażaków z OSP Sokółka. Chętni mogli poćwiczyć chwyty samoobrony i udzielanie pierwszej pomocy przez cały czas trwania imprezy w wydzielonej salce. Obie organizacje współpracują ze szkołą i czynnie udzielają się w WOŚP od 2010 roku.

Niewątpliwie największym zainteresowaniem cieszyła się licytacja gadżetów WOŚP. W bieżącym roku było ich dość dużo. Można było wygrać koszulki, zegar ścienny, kalendarze, torby na zakupy, breloczek, serduszko na magnes, herbatę, płytę CD. Wszystkie gadżety posiadają logo WOŚP, a zatem są niepowtarzalną pamiątką. Niektórzy z licytujących mają już domowe kolekcje gadżetów WOŚP, ponieważ uczestniczyli w licytacji corocznie. Licytowaliśmy także gadżety, które ofiarowała OSP Sokółka. Był to medal Kamila Wieliczko z ubiegłorocznego biegu WOŚP „Pokonaj cukrzycę”, prądownica strażacka oraz przejażdżka autem strażackim w pełnym uniformie. Impreza zakończyła się pokazem fajerwerków o godzinie 20.30.

W bieżącym roku na rzecz WOŚP zebraliśmy 4859,15 zł., w tym wolontariusze – 2598,25zł. Gadżety wylicytowano na kwotę 1187 zł. Pozostała część pieniędzy pochodzi ze sprzedaży biletów, bufeciku i sprzedaży drobiazgów. Nie był to wprawdzie rekord, ale dla tak małego środowiska to sukces.

Impreza cieszy się dużym powodzeniem wśród mieszkańców okolicznych miejscowości, którzy nie są obojętni na potrzeby drugiego człowieka i zawsze można na nich liczyć.

Wszystkim ludziom dobrej woli, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się do akcji, z serca dziękujemy. Na pewno najbardziej wdzięczni będą ci, którym sprzęt zakupiony przez WOŚP uratował lub będzie ratował życie, a trzeba podkreślić, że na naszej imprezie byli i tacy, którzy ów fakt potwierdzili na własnym przykładzie.

Grażyna Frączek

Zdjęcia w galerii Google>>>