SADOWIANKI – Brok

sad65Również w lipcu 2010 r.  niespełna kilka dni później SADOWIANKI  śpiewały w Broku.

SADOWIANKI – Andrzej Olton, Krysia Wetoszka, Basia Wróbel, Bogusia Danaj, Basia Decyk, Jadzia Borowa, p. burmistrz Broku, Tereska Piwek, Monika Nozderka, Wandzia Stryjek, Ala Bahniuk, Kazia Krzak i Zbyszek Danaj. (pierwsza Pani od lewej jest z innego zespołu).

sad66

Basia Wróbel i Monika Nozderka – Brok n/ Bugiem

sad67

SADOWIANKI – Brok 2010

URLE – niedziela 15 sierpnia 2010 rok

sad68

SADOWIANKI w Urlach – Dożynki gminno-dekanalne

W Urlach odbyły się dożynki  gminno – dekanalne, współfinansowane przez Lokalną Grupę Działania Równiny Wołomińskiej w ramach programu LEADER . Po mszy św. dziękczynnej celebrowanej przez miejscowego proboszcza wszyscy uczestnicy dożynek uczestniczyli we wspólnie przygotowanym poczęstunku po którym Jury pod przewodnictwem Stanisława Żaka, wójta Jadowa dokonało wyboru najpiękniejszego wieńca tegorocznych dożynek.

Na zakończenie już o godzinie 19.00 organizatorzy zaprosili na pogodny wieczór, podczas którego wystąpiły dwa zespoły: ŁOCHOWIANIE I SADOWIANKI.  Łochowianie bawili dzieląc się swoistym poczuciem humoru poprzez własne skecze i utwory, zaś SADOWIANKI zaprezentowały piękny program poetycko-muzyczny o typowej tematyce dożynkowej. Przypomniały stare ludowe melodie, śpiewne przez ludzi pracujących na polach w podziękowaniu za obfite plony (koncert dostępny na YouTube).         

sad69SADOWNE – ZJAZD ABSOLWENTÓW  LO

Śpiewamy również na Zjazdach Absolwentów liceum w Sadownem, które organizowane są z okazji okrągłych rocznic utworzenia LO w Sadownem.

Pierwszy raz zespół wystąpił w 2005 roku, drugi raz 19.09.2010 roku.

sad70

Nasz akordeonista – Andrzej Olton – zdjęcia ze zjazdu w 2005roku

 sad71

sad72

60 – lecie LO w Sadownem. Zjazd Absolwentów 2005 rok.

ZJAZD ABSOLWENTÓW – SADOWNE

65 –lecie Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana 1945 – 2010

SADOWIANKI śpiewały drugiego dnia zjazdu (20.09.2010 r.). Zostały przyjęte gorącymi brawami – bisowały, a publiczność chętnie razem śpiewała znane piosenki.

sad73

W oczekiwaniu na występ Ala Bahniuk, Jadzia Borowa, Marysia Szymanik i nasza szefowa Krysia Wetoszka

sad74

20.09.2010 r. Zjazd Absolwentów – Zespół SADOWIANKI

sad75

Zbyszek Danaj

sad76

Ania Chojecka, Basia Wróbel

sad77

SADOWIANKI

sad78

Upominki dla członków zespołu

Później wszyscy absolwenci wraz z naszym zespołem zaproszeni zostali na plac obok szkoły na pieczoną kiełbaskę. Tam nadal bawiliśmy uczestników zjazdu. Nie obyło się bez tańców na trawie!

sad79

Tańce na trawie

 sad80sad81sad82Piosenka pt.: ,,Canzona” jako dedykacja dla prof. Edwarda Hermana od nas, Jego uczennic: Krysia Wetoszka, Ania Chojecka i Basia Wróbel. Akompaniował również uczeń profesora – Andrzej Olton.

sad83

Zdjęcie z uczestnikami Zjazdu

sad84

Źródło: SADOWIANKI, Barbara Wróbel, Sadowne 2014 (kronika dostępna w zbiorach GOK Sadowne)