II Bieg w Sadownem

2015.05.31.131 maja biegacze stanęli na starcie II Biegu ku czci bł. Edwarda Grzymały.

31 maja ponad stu biegaczy stawiło się na starcie przy polanie Koła Łowieckiego „Kszyk” w Sadownem, skąd wszyscy ruszyli duktami leśnymi lasu „Jegiel” do miejsca urodzenia bł. E. Grzymały, by po dziesięciu kilometrach dotrzeć do mety, która usytuowana była w miejscu startu.

Organizatorami II Biegu byli: Klub Sportowy „Wicher” Sadowne, Urząd Gminy Sadowne, Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem, Nadleśnictwo Łochów, Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Węgrowie, Koło nr 27 Sadowne PZW, natomiast patronat medialny na imprezą sprawował Portal Info Sadowne.

Sadowieńska impreza sportowa miała głównie na celu popularyzację biegania jako najprostszej formy rekreacji fizycznej, promocję Gminy Sadowne, ale też przy okazji ukazano rąbek historii tego terenu poprzez przybliżenie uczestnikom postaci zamordowanego przez hitlerowców błogosławionego księdza doktora Edwarda Grzymały oraz upamiętnienie miejsca spoczynku pomordowanych w czasie II wojny światowej Żydów i Polaków. Zapewne udało się też uczcić 25-lecie wolnej samorządności w Polsce i 91-lecie Lasów Państwowych, a to za sprawą promowanych haseł i współorganizowania imprezy przez Nadleśnictwo Łochów i Urząd Gminy Sadowne.

II Bieg spotkał się z dużym zainteresowaniem samych zawodników – w I Biegu uczestniczyło 53 biegaczy, natomiast w tym roku zgłosiło się ich dwa razy więcej – a także zgromadził liczną publiczność. Mamy nadzieję, że kolejne lata będą jeszcze lepsze.

Tyle wstępu…

Przed Biegiem przedstawiciele organizatorów oddali hołd bł. E. Grzymale i pomordowanym w pobliskim miejscu więźniom z Treblinki, zapalając symboliczne lampiony w miejscach ich upamiętniających.

Elektroniczny pomiar czasu zagwarantowała Firma Chiptiming.pl, która wcześniej prowadziła internetową rejestrację zawodników. Po Biegu wyniki dostępne są na stronie http://drugibiegsadowne.chiptiming.pl/wyniki.php.

Wszyscy zawodnicy, którzy stanęli na starcie, ukończyli bieg, za co otrzymali okolicznościowe medale, które specjalnie na tę okoliczność przygotowała Pracownia Ceramiki Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem.  Natomiast najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach nagrodzono pucharami – po trzy kategorie kobiece i męskie (kat. wiekowe: 16 – 29, 30 – 50 i powyżej 50 lat) oraz kategoria open (męska i żeńska).

Bieg wygrał Paweł Woźnicki z Węgrowa reprezentujący Klub ENTRE PL TEAM z czasem 33:25:06 min.

W poszczególnych kategoriach na podium stanęli:

Kategorie kobiet:

– open

I miejsce – Emilia Olkowska z Sadownego

II miejsce – Monika Kędziora z Łochowa

III miejsce – Dorota Brzostek z Warszawy

– kat. K-1

I miejsce – Magdalena Malik z Podborza

II miejsce – Olga Malik z Podborza

III miejsce – Magda Wysocka z Nowych Lipek

– kat. K-2

I miejsce – Emilia Olkowska z Sadownego

II miejsce – Monika Kędziora z Łochowa

III miejsce – Dorota Brzostek z Warszawy

Kategorie męskie:

– open

I miejsce – Paweł Woźnicki z Węgrowa

II miejsce – Łukasz Kowalczyk z Toporu

III miejsce – Kamil Gajewski z Tłuszcza

– kat. M-1

I miejsce – Paweł Woźnicki z Węgrowa

II miejsce – Łukasz Kowalczyk z Toporu

III miejsce – Kamil Gajewski z Tłuszcza

– kat. M-2

I miejsce – Wojciech Skory z Warszawy

II miejsce – Grzegorz Chojnacki z Zielonki

III miejsce – Sławomir Mąka z Ostrołęki

– kat. M-3

I miejsce – Dariusz Król z Wołomina

II miejsce – Kazimierz Radomski z Wołomina

III miejsce – Jan Ogrodnik z Ostrowi Mazowieckiej

Dodatkową kategorią była: Najlepszy zawodnik z Sadownego – puchar otrzymał Tadeusz Danaj z Grabin.

Wśród zawodników organizatorzy rozlosowali także zasponsorowane przez siebie nagrody rzeczowe.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom biegu gratulujemy uzyskanych wyników i dziękujemy za udział.

Dziękujemy również organizatorom, którzy zadbali o sprawną obsługę techniczną imprezy, w tym także poczęstunek dla zawodników i kibiców. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok na III Biegu ku czci błogosławionego Edwarda Grzymały.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński