I po Festynie…

2015.07.13.1Takiego najazdu fanów muzyki jeszcze chyba Sadowne nie widziało.

12 lipca, od południa na placu targowym w Sadownem zaczęli gromadzić się uczestnicy Festynu Wakacyjnego. Jak zaplanowano, wokół placu rozstawiły się też stoiska gastronomiczne, wesołe miasteczko i namioty tematyczne, które służyły promocji Gminy i placówek oświatowych – Urzędu Gminy i GOK-u, a także Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

Pierwsza część Festynu, który prowadził wodzirej & DJ Forest events – p. Michał Rokicki, to prezentacja Gminy i nawiązanie do tradycji regionu oraz zabawy dla dzieci.

Od rana na skwerku dostępna była wystawa obrazująca wyniki ostatnich wydarzeń i inwestycji na terenie gminy Sadowne, a tuż po rozpoczęciu imprezy kolejno prezentowały swoje umiejętności zespoły ludowe: „Kapela Łochowska”, „Gwizdalanki” i Zespół Śpiewaczy „Sadowianki, a bezpośrednio po nich mieliśmy okazję obejrzeć prezentację taneczną młodzieżowego zespołu Neon Pink z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Grabinach. Były też zabawy dla dzieci, które przygotowali i z udziałem młodej publiczności przeprowadzili animatorzy tej sztuki DeeDee & Tonio.

Jeszcze przed oficjalnym otwarciem Festynu swój czas na pokazy sztuk walki uzyskali strzelcy z sadowieńskiej  drużyny Jednostki Strzeleckiej 5001 im. Dywizjonu Huzarów Śmierci.

Przed godz. 16.00 dokonano uroczystego otwarcia Festynu. W imieniu organizatorów uczestników Festynu powitał Wójt Gminy Sadowne – p. Waldemar Cyran i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem – p. Ewa Piórkowska. Oni też podsumowali wcześniej przeprowadzony konkurs gminny „Olimpiada wiedzy o regionie”, w którym brali udział uczniowie miejscowych szkół. Najlepsi z jego uczestników otrzymali nagrody: za I miejsce – Weronika Akonom, II – Martyna Kowalczyk, III – Paweł Wycech oraz wyróżnienia: Weronika Melchner i Natalia Kłósek.

Popołudnie przeznaczone zostało na występy zespołów prezentujących muzykę młodzieżową i disco polo. Tę część Festynu rozpoczął koncertem Zespół FAJTERS, a przerywnikiem przed kolejną falą muzyki był pokaz sokolnika.

Tłumy fanów muzyki zostały w końcu usatysfakcjonowane – ze sceny głośno rozbrzmiał Zespół REAVEN, po nim znany nam już wcześniej – SAMI SWOI, aż w końcu pojawił się Zenek Martyniuk i Zespół AKCENT. Tłumy oszalały…

Aż szkoda było kończyć tę zabawę i wracać do domu, ale… może spotkamy się na podobnej imprezie za rok. Dziękujemy organizatorom za jej przygotowanie… Sadowne jeszcze chyba takich tłumów nie widziało.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński