Wszystko o kobietach, dla kobiet i…

25 kwietnia odbyło się II Sadowieńskie Forum Kobiet.

Kobieta w roli głównej – myśląca, uczuciowa, wolna od stresów i czynna, nie tylko zawodowo. Byłoby dobrze, gdyby takie cechy posiadała każda z uczestniczek II Sadowieńskiego Forum Kobiet, które odbyło się w Sali OSP Sadowne.

A jak sprostać przeciwnościom życia codziennego i zadbać o siebie? To temat do dyskusji, w której miały okazję wziąć udział nasze Panie. Organizatorzy przygotowali dla nich szereg niespodzianek, a w rolę konferansjera tym razem wcieliła się p. Magda Zyśk z Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem.

Jak to zazwyczaj bywa, spotkanie rozpoczęły wykłady. P. Krystyna Trzaska opowiedziała o stresie i emocjach w prelekcji pt. „Ile waży stres”, a p. Justyna Zdzieborska z Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach omówiła niezbędne zasady żywieniowe kobiet, które były głównym tematem jej wykładu pt. „Nie wystarczy jeść, trzeba się jeszcze odżywiać – o potrzebach żywieniowych”. Była też chwila na wykład i pokaz pierwszej pomocy w wypadkach domowych, w którym swoje umiejętności zaprezentowali ratownicy medyczni ze Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego SPZOZ MEDITRANS Ostrołęka.

Jak porady, to tylko na przykładach i tu rola dla Pań, które są czynne zawodowo, osiągają sukcesy, ale też muszą pogodzić swoje życie prywatne z obowiązkami zajmowanego stanowiska. Uczestniczki spotkania z zainteresowaniem wysłuchały krótkich wypowiedzi na ten temat zaproszonych gości: p. Marszałek Ewy Orzełowskiej, p. Marszałek Elżbiety Lanc i p. Wicestarosty Haliny Ulińskiej.

A druga część spotkania, to same przyjemności, które kobiety „uwielbiają” – pomiary tkanki tłuszczowej i w ślad za tym porady dietetyczne, różne zabiegi kosmetyczne, makijaż, fryzura, a na koniec utrwalenie swojego wizerunku podczas sesji zdjęciowej.

Nie zapomniano też o kawie, herbacie i przysłowiowym ciastku, przy których lepiej się rozmawia i wysłuchuje porad, podczas których np. przedstawiciele miejscowego Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych prezentowali wykonanie koktajli dietetycznych, a przedstawicielki Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem udowodniały, że np. decoupage rozładowuje stres i może być jednym z elementów samorealizacji.

Spotkanie miłe, pouczające, wartościowe. Być może już w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja Sadowieńskiego Forum Kobiet. Zapraszamy w imieniu Organizatorów.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński