Gminny Dzień Kobiet

2016.03.13.1Na zaproszenie Wójta Gminy Sadowne p. Waldemara Cyrana odpowiedziało wiele mieszkanek naszej Gminy.

W organizowanym 12 marca Gminnym Dniu Kobiet wzięła udział wyjątkowo duża liczba mieszkanek Gminy Sadowne. Sala OSP w Sadownem wypełniła się po brzegi, Pań ciągle przybywało, a „w progu” witał je kwiatkiem organizator uroczystości p. Waldemar Cyran wraz z Przewodniczącym Rady Gminy p. Piotrem Olkowskim i młodymi pomocnikami.

Po powitaniu gości i życzeniach od „brzydszej płci” naszej Gminy, gości zabawiał zespół Liceum Ogólnokształcącego w Łochowie, który okazyjnie przyjął nazwę – długą, ale wyjaśniającą okoliczności powstania: „Raz na jakiś czas, nie częściej niż raz w roku, zawsze na Dzień Kobiet”.

Prezentacja popularnych, polskich przebojów i humorystycznych scenek z życia codziennego bawiła publiczność przez prawie dwie godziny, a wszystkie jej elementy oczywiście związane były z kobietami i ich Świętem. Wspaniałe wykonanie elementów muzycznych i dobra gra aktorska to zasługa kierownika Zespołu – dyrektora LO w Łochowie p. Andrzeja Suchenka. Wspólnie z uczniami łochowskiej Szkoły wystąpił także ks. Piotr Jarosiewicz, prezentując swoje umiejętności wokalne i gry na gitarze.

Występ bardzo się podobał, były bisy, a w podsumowaniu uzgodniono już obecność Zespołu na przyszłorocznym Święcie Kobiet w Sadownem. Warunek: jak podkreślił p. Suchenek – jeśli p. Waldek, Wójt Gminy zaprosi ponownie Zespół „Raz na jakiś czas…”. Ale chyba już jest to pewne.

Przygotowujący tę uroczystość Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem „zaskoczył” nasze Panie niespodziankami. Po przybyciu do Sali OSP pierwszych sto Pań otrzymało talony z numerami. Spośród nich rozlosowano nagrody: m.in. gadżety, które powstały na zajęciach decoupage czy ceramicznych w GOK, ramki do zdjęć, rękawice kuchenne i wiele innych, ale też zasponsorowane przez sadowieńskie firmy karnety np. na wykonanie fryzur, makijażu, paznokci oraz masaży relaksacyjnych.

Na koniec coś na słodko: tort z życzeniami od Wójta Gminy Sadowne, który niech będzie symbolem uznania i szacunku wobec naszych Pań. Wszystkiego dobrego Drogie Panie!

Spotkamy się za rok na podobnej uroczystości – trzymamy za słowo Wójta p. Waldemara Cyrana.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński