„Kardynał Wyszyński”…

2016.06.07.1…z wizytą w Sadolesiu.

„Współczuj w cierpieniu, chętnie spiesz z pomocą, radą i sercem”.

Młodzież z liceum i technikum w Sadownem odwiedziła 6 czerwca Centrum Opiekuńczo-Rehabilitacyjne ITAMED w Sadolesiu aby zaprezentować część artystyczną poświęconą postaci Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Pensjonariusze z niecierpliwością czekali na występ młodzieży, w którym przeplatały się tańce, wiersze i piosenki. Całości akompaniował p. Kamil Kiełek, a nad przebiegiem czuwała p. Mirosława Renik.

To nie pierwsza wizyta naszych uczniów w ITAMED-dzie. Od jesieni ośrodek odwiedzają wolontariuszki ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunem Małgorzatą Olton. Dzięki tym spotkaniom tworzy się szczególna więź między pokoleniami. Jest to wyjątkowa lekcja wrażliwości i empatii, na którą wiek nie ma wpływu.

Występ artystów zakończyły gorące brawa i podziękowania mieszkańców ITAMED-u. Nie ukrywali wzruszenia i radości na swoich twarzach. Treści piosenek, wierszy oraz tańców z Podlasia dostarczyły im wielu niezapomnianych wrażeń.

Czekamy na następne spotkania, podczas których różnica wieku nie ma znaczenia… liczy się tylko wspólne przeżywanie piękna.

Małgorzata Olton

Zdjęcia w galerii Google>>>