Z Wigilią do ITAMED-u

2016-12-14-5Wolontariuszki odwiedziły pensjonariuszy z Centrum Opiekuńczo – Rehabilitacyjnego ITAMED w Sadolesiu.

„Z Wigilią zwykliśmy łączyć wspomnienia i obraz rodzinnego domu jako strażnika najpiękniejszych tradycji. Dzielenie się opłatkiem oraz śpiewanie kolęd wokół bogato ustrojonej choinki to symbole wzajemnej jedności, miłości, pokoju. Może dlatego z radością podejmujemy wszelki trud, aby w tym podniosłym dniu znaleźć się w gronie najbliższych osób…”

Dziś, 14 grudnia wolontariuszki odwiedziły pensjonariuszy z Centrum Opiekuńczo – Rehabilitacyjnego ITAMED w Sadolesiu. Podczas spotkania młodzież śpiewała kolędy i mówiła wiersze poświęcone tematyce świąt Bożego Narodzenia. Wolontariuszkom akompaniował jak zwykle niezawodny pan Kamil Kiełek. Wszyscy poczuliśmy, że święta są tuż tuż, a ich magia i szczególna atmosfera otacza nas jak biały śnieżny puch. Ten przedświąteczny czas sprzyja wszelkim spotkaniom, a nasze było szczególne.

Młodzież z naszego Zespołu Szkół mogła odwiedzić i umilić czas starszym osobom, które nie często mają okazję posłuchać żywego słowa i śpiewu. Cieszymy się, że mamy możliwość spotykać przemiłych ludzi, serdecznych i wdzięcznych. Życzymy wszystkim mieszkańcom Centrum dużo zdrowia, ciepła i miłości w te nadchodzące święta Bożego Narodzenia.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

Małgorzata Olton

Zdjęcia w galerii Google>>>

Zobacz też film>>>