Sadowianki – SADOWNE

6 stycznia 2016 r.

Kiedy grudniowy wiatr najostrzej chłodzi,

Kiedy hulają zadymki, zawieje,

Gdy pod zaspami śniegu świat truchleje

I jak najgorzej stworzeniu się dzieje…

Nagle słyszymy ten nie do wiary okrzyk:

Bóg się rodzi…

Bóg znów nam się rodzi…

A moc zła truchleje.

Tymi pięknymi słowami wypowiedzianymi przez Zbyszka Danaja nasz Zespół rozpoczął spotkanie z mieszkańcami Sadownego

Krysia Wetoszka, Ania Chojecka, Basia Wróbel, Bogusia Danaj, Tereska Biernat, Basia Decyk

 

 

Bogusia Danaj, Tereska Biernat, Basia Decyk, Henia Kibart, Tereska Piwek, Monika Nozderka, Ala Bahniuk i Zbyszek Danaj

W rolę Matki Boskiej wcieliła się śliczna młoda dziewczynka Ola Piotrowska, rolę św. Józefa odgrywał – Paweł Kalbarczyk. Pięknie ubrani w niebiańskie szaty Matka Boska tuląca Dzieciątko i św. Józef tworzyli Świętą Rodzinę.

Marta Szymanik – Aniołek, Michał Wojciechowski – Pastuszek

Stroje dla Trzech Króli, św. Józefa i pastuszka przygotowała nasza koleżanka Marysia Szymanik.

Trzej Królowie – Mateusz Borowy, Wojtek Piotrowski, Maciek Szymanik

Przez godzinę zespół śpiewał znane wszystkim kolędy, które przeplatał pięknymi bożonarodzeniowymi wierszami Leopolda Staffa, ks. Jana Twardowskiego, Jerzego Górnickiego, Mariana Hemara, Tadeusza Kubiaka, Wandy Chotomskiej i Emilii Waśniowskiej. Słowa naszych poetów opisywały przyjście Pana i radość oczekujących go wiernych, niosły pokój ludziom dobrej woli, przesłanie w postaci życzeń na nowy 2016 rok.

 

Andrzej Olton (akordeon) i zespół w całej okazałości

Dzieci – artyści odgrywający role biblijnych postaci. Ola Piotrowska, Paweł Kalbarczyk, Marta Szymanik, Michał Wojciechowski, Mateusz Borowy, Wojtek Piotrowski i Maciek Szymanik.

 

Ostatnią kolędę ,,Bóg się rodzi” dla podkreślenia podniosłości chwili zespół i widzowie zaśpiewali stojąc.

Tego samego dnia wieczorem na infosadowne przeczytaliśmy o naszym widowisku bardzo pochlebne słowa p. Sławomira Chylińskiego:,,Jak zawsze, „Sadowianki” zachwycały wykonaniem przygotowanego repertuaru, w którym miała też swój udział wtórująca im część widowni, ale pochwały należą się też innym artystom – dzieciom, które odgrywały role biblijnych osób czuwających przy Dzieciątku”. Dziękujemy!!!

Podsumowaniem tego spotkania były życzenia od naszej ekipy skierowane do całej widowni a przekazane przez kierownik zespołu Krysię Wetoszka.

Spotkanie przeplatane wierszami i znanymi kolędami toczyło się w miłej prawie rodzinnej atmosferze.

ŁOCHÓW – 10 stycznia 2016 roku – WOŚP

 Już po raz kolejny grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku WOŚP zbierała pieniądze na pediatrię i dla seniorów. Na ulice Polski wyszło 120 tys. wolontariuszy z puszkami, ale także z terminalami do kart płatniczych. WOŚP można było wspierać m.in. za pośrednictwem Internetu (wirtualne serce, portale charytatywne), SMS-ów oraz przelewów na konto.

W całej Polsce rozbłysły światełka do nieba. Na koncie Orkiestry w tym roku jest ponad 44 mln zł.

Z tej to właśnie okazji SADOWIANKI śpiewały w sąsiadującej z nami gminie Łochów a konkretnie w Miejskim Domu Kultury w Łochowie .

SADOWIANKI w Łochowie

SADOWIANKI w Kołodziążu

 

Tego samego dnia SADOWIANKI śpiewały w Kołodziążu, gdzie po raz kolejny w naszej gminie zagrała WOŚP. Oprócz bezpośredniej zbiórki pieniędzy do puszek, odbyła się licytacja, która również dała pewną kwotę. Największym zainteresowaniem cieszyła się licytacja o honorowy Urząd Wójta Gminy Sadowne.

Wszystkim uczestnikom towarzyszyła dobra zabawa. Zwieńczeniem finału było wysłanie światełka do nieba.

SADOWNE

SADOLEŚ – ITAMED – 18 stycznia 2016 r.

W 2014 roku, na malowniczej dwuhektarowej działce, stworzony został nowoczesny obiekt bez barier architektonicznych, który posiada wszelkie udogodnienia dla ludzi starszych, chorych i niepełnosprawnych, wymagających profesjonalnej całodobowej opieki.

ITAMED to Centrum Opiekuńczo Rehabilitacyjne, położone w otulinie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, w urokliwej wsi Sadoleś, jedynie 75 km od Warszawy.

Piękne otoczenie i rozległy park zachęcają i motywują Pensjonariuszy do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wysoki poziom, jakości życia zapewnia również profesjonalna rehabilitacja.

SADOWIANKI śpiewały dla pensjonariuszy

 

Źródło: SADOWIANKI, Barbara Wróbel, Sadowne 2017 (kronika dostępna w zbiorach GOK Sadowne)