Podwójny sukces w Węgrowie!

Mamy najpiękniejsze wieńce dożynkowe – wszyscy u nas o tym wiedzą. 10 września dowiedział się o tym również cały powiat węgrowski podczas Mazowieckiego Święta Chleba i Sera w Węgrowie.

10 września w Węgrowie już po raz kolejny odbyło się Mazowieckie Święto Chleba i Sera, czyli Dożynki Powiatu Węgrowskiego. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, występów scenicznych gwiazd muzycznych, w tym Cleo i Zespołu Vice Versa. Imprezę prowadziła p. Katarzyna Zabadała – Dyrektor Węgrowskiego Ośrodka Kultury, a jej uczestnicy mogli też skorzystać z różnych form doradztwa rolniczego, a także stoisk Jarmarku Rękodzieła Ludowego i imprez towarzyszących.

Święto Chleba rozpoczęła uroczysta msza św. w węgrowskiej Bazylice Mniejszej, gdzie również prezentowano i poświęcono wieńce dożynkowe powiatu węgrowskiego. Uczestniczyły one następnie w Konkursie na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”.

Miło nam poinformować, iż w Mazowieckim Święcie Chleba reprezentowały nas dwie delegacje z wieńcami dożynkowymi, które zebrały najwyższe oceny Komisji Konkursowej.

W kategorii tradycyjnych wieńców dożynkowych na II miejscu uplasował się wieniec wykonany przez Zespół Śpiewaczy „Sadowianki”, natomiast w kategorii wieńców o formatach obcych tradycji ludowej wieniec p. Malwiny Perzyna był bezkonkurencyjny i zajął I miejsce. Brawo!

Ostatecznie klasyfikacja Konkursu przedstawiała się następująco:

  1. Wieńce tradycyjne:

– I miejsce – Sołectwo Chmielew

– II miejsce – Sadowne i Zespół Śpiewaczy „Sadowianki”

– III miejsce – Sołectwo Międzyleś

  1. Wieńce o formatach obcych tradycji ludowej:

– I miejsce – Malwina Perzyna, Grabiny

– II miejsce – Irena Zawadzka, Żulin

– III miejsce – Sołectwo Decie

Finaliści tego Konkursu, a także rozstrzygniętych konkursów: „Na Najpiękniejsze Ogrody i Balkony Węgrowa”, „Najsmaczniejszy chleb wiejski” i „Najsmaczniejszą potrawę z serkiem Almette” otrzymali nagrody z rąk Wicestarosty Węgrowskiego p. Haliny Ulińskiej, Wójta Gminy Sadowne p. Waldemara Cyrana oraz organizatorów i sponsorów poszczególnych konkursów.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński