Nołlajfy…

…czyli młodzi sami o sobie.

Nasza młodzież żyje w dwóch światach. Wirtualne relacje, problemy stają się dla niej bardziej interesujące, a nawet bardziej rzeczywiste niż otaczający świat – bo na odległość dłoni od ekranu dotykowego, dostępne w każdym miejscu i o każdym czasie.

Potrzeba mówienia o tym problemie jest oczywista. Temat ten podejmuje Grupa Edwarda z sadowieńskiego Gimnazjum w spektaklu pt. Nołlajfy. To kilka etiud o umieraniu żywych relacji z drugim człowiekiem i wartości, na których opiera się prawdziwe człowieczeństwo na rzecz tanich sensacji i pogrążania się w smutku i samotności. To próba pedagogizacji poprzez teatr bez moralizowania – nie tylko widzów, ale także (a może przede wszystkim) uczestników Grupy Edwarda, którzy podnosząc wzrok znad swych komórek, utwierdzają w przekonaniu, że jest to także ich problem.

Przedstawienie powstało na podstawie sztuki Jacka Jabrzyka pt. ZNZ- Żeby Nie Zgubić. Premiera w wykonaniu Grupy Edwarda odbyła się 4 października 2017 r. w Gminnej Hali Sportowej w Sadownem przed zaproszonymi Gośćmi, gronem pedagogicznym i pracownikami Gimnazjum w Sadownem oraz młodzieżą gimnazjalną, ze Szkoły Podstawowej w Sadownem i z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem.

Dziękujemy zaproszonym Gościom za poświęcenie czasu i przybycie.

Tekst: Dorota Gałązka

Zdjęcia w galerii Google>>>

Foto: Sławek Chyliński