Akcja „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

W dniu 26.10.2017 r. w Szkole Podstawowej im. Czesława Wycecha w Sadownem odbyło się spotkanie w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Na spotkanie przybyli zaproszeni goście, a wśród nich: Pani Elżbieta Lanc – Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Pan Krzysztof Fedorczyk – Starosta Węgrowski, Pan Waldemar Cyran – Wójt Gminy Sadowne.

W działania włączył się Komisariat Policji w Łochowie i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie.

Wszyscy uczniowie szkoły wzięli udział w trzech panelach promujących bezpieczeństwo. W pierwszym – nauka jazdy po torze rowerowym przygotowana przez WORD w Siedlcach. W drugim policjanci wyświetlili i omówili zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa dziecka w życiu codziennym. W ostatnim, uczniowie dowiedzieli się, jak udzielać pierwszej pomocy, a praktycznych lekcji udzielał strażak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie.

Najmłodsi uczniowie szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Bądź widoczny, bądź bezpieczny”.

W akcji tej wzięło udział 280. uczniów szkoły podstawowej oraz 62. dzieci z oddziałów przedszkolnych. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali praktyczne zestawy zawierające elementy odblaskowe. Była to wspaniała okazja, by utrwalać wychowankom szkoły zasady bezpieczeństwa.

Małgorzata Koroś – Dyrektor SP Sadowne

Zdjęcia w galerii Google>>>