Sadowianki – Barwy Jesieni 2016

Gala Finałowa.          

6 listopada 2016r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyła się Gala Finałowa XI Mazowieckiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów „Węgrowskie Barwy Jesieni”.

Jury miało nie lada problem, gdyż w kilku kategoriach scenicznych do rywalizacji przystąpiło ponad pięćdziesiąt podmiotów artystycznych, których poziom oceniano na bardzo dobry. Ostatecznie jednak wyłoniono laureatów, wśród których znalazł się Zespół Śpiewaczy „Sadowianki” – II miejsce w kategorii chóry i zespoły

Podczas Gali Finałowej, prowadzonej przez Dyrektor WOK p. Katarzynę Zabadałę, laureaci Przeglądu odebrali zasłużone nagrody, natomiast uroczystość uświetnili swoimi występami zwycięzcy w poszczególnych kategoriach.

Wyniki Przeglądu

Kategoria: chóry i zespoły

Dwa I miejsca:

„KAPELA ŁOCHOWSKA”  –  Łochów

CHÓR UNIWERSYTECKI III WIEKU MIASTA SIEDLCE

II miejsce – Zespół Śpiewaczy „ SADOWIANKI” –  Sadowne

III miejsce – Zespół Ludowy „JABŁONIACY”-  Jabłonna Lacka

Migawki z gali finałowej w Węgrowie.


SADOWIANKI na widowni                             

BROK – XXX-lecie zespołu ludowego Jarzębina.

W sobotę, 29 października 2016 r. 30-lecie działalności świętował Zespół Ludowy „Jarzębina” z Broku. Była to okazja do wspomnień, prezentacji dorobku artystycznego zespołu, wyrażenia gratulacji i podziękowań za nieoceniony wkład w upowszechnianie tradycji ludowej oraz promowanie i rozwój kultury w gminie Brok.

Zespół ludowy ,,Jarzębina” i burmistrz Broku p. Marek Młyński

 

Na uroczystość przybyli liczni goście a także zaprzyjaźnione zespoły ludowe z sąsiednich gmin: ,,Zespół Śpiewaczy Sadowianki” z Sadownego oraz „BezWianka” z Ostrowi Mazowieckiej.

Burmistrz Broku p. Marek Młyński, w bardzo ciepłych i serdecznych słowach zwrócił się do jubilatów, składając im życzenia i gratulacje. Podziękował za wieloletnie kultywowanie tradycji i kultury pieśni ludowej w gminie Brok i uświetnianie swoimi występami wielu koncertów i uroczystości. Na pamiątkę wręczył członkom zespołu oraz zaproszonym zespołom okolicznościową statuetkę, listy gratulacyjne z życzeniami oraz upominek w formie gratyfikacji pieniężnej.

Burmistrz Broku p. Marek Młyński wręcza okolicznościową statuetkę naszej kierownik zespołu p. Krystynie Wetoszka

Jak na prawdziwy jubileusz przystało nie zabrakło okolicznościowego występu zespołu Jarzębina. Jubilaci w pięknych ludowych strojach zaśpiewali kilka utworów z własnego i zapożyczonego repertuaru.

Część oficjalną uroczystości zakończył występ Zespołu Śpiewaczego ,,Sadowianki” oraz pokaz taneczny Zespołu Pieśni i Tańca „BezWianka”

SADOWIANKI wykonały zestaw piosenek z węgrowskich Barw Jesieni, za które uhonorowane zostały drugim miejscem. W Broku również wzbudziły podziw i zachwyt zebranych gości.

Do życzeń i gratulacji dołączyli również zebrani goście, a także właściciel restauracji ,,Binduga”, w której odbywała się uroczystość – p. Zdzisław Niegowski.

Członkom zespołu gratulowano pięknego jubileuszu i dziękowano za wkład pracy w regionalne dziedzictwo kulturowe, jednocześnie życząc kolejnych sukcesów.

STARAWIEŚ

 

4 GRUDNIA 2016

W niedzielne popołudnie 4 grudnia w Samorządowej Szkole Podstawowej w Starejwsi zorganizowano Koncert Charytatywny, z którego całkowity dochód został przeznaczony na dalsze leczenie chorego chłopca –Wiktorka Sulicha.

Organizatorzy zadbali o atrakcyjność imprezy poprzez m.in. zaproszenie do czynnego udziału w Koncercie zespołów muzycznych i indywidualnych wykonawców, wśród których znalazł się również Zespół Śpiewaczy „Sadowianki”.

A my – byliśmy na tym wspólnym spotkaniu z potrzeby serca, z potrzeby pomagania tym, którzy tego w danej chwili potrzebują. Niesienie pomocy innym, to piękna sprawa, piękne życiowe motto. Nie wiemy też, co może zdarzyć się jutro, pojutrze… może to właśnie my będziemy w potrzebie?

A wtedy dobro przekazane komuś wróci do nas ze zdwojoną siłą.

Życzymy Wiktorkowi i jego Rodzicom państwu Agnieszce i Adamowi wygranej walki z chorobą, pomyślnych wyników i regeneracji sił.

Niech Wiktorka i jego najbliższych pan Bóg ma w swej opiece, a to małe Dzieciątko Boże niech wszystkim błogosławi i serca wypełni nadzieją.

Serdecznie pozdrawiamy

Zespół Śpiewaczy SADOWIANKI

Brawa dla Organizatorów za tę inicjatywę i dla czynnych uczestników, których udział w imprezie był nieoceniony.

ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE

Grudzień 2016

Zespół SADOWIANKI otrzymał w roku 2016 wiele dyplomów, wyróżnień a także życzeń wraz z podziękowaniem za udział w uroczystościach gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Za kultywowanie tradycji ludowych ziemi sadoweńskiej, promowanie Gminy Sadowne w różnych miejscach oraz wspieranie swoimi występami ludzi w potrzebie.

Były to między innymi życzenia z Centrum Opieki Rehabilitacyjnej ,,ITAMED” w Sadolesiu, od rodziców chorego Wiktorka Sulicha oraz p. wójta Waldemara Cyrana wraz z przewodniczącym rady gminy p. Piotrem Olkowskim i pracownikami Urzędu Gminy.

Życzenia od wójta – p. Waldemara Cyrana

GRYGRÓW

6 stycznia 2017 r. w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Grygrowie, w powiecie węgrowskim, odbyło się spotkanie, podczas którego 15 młodych adeptów złożyło uroczyste ślubowanie stając się tym samym pełnoprawnymi członkami nowo powstałej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Po złożeniu uroczystej przysięgi młodzież odebrała z rąk Prezesa Zarządu Gminnego ZOSP RP – Mieczysława Wójcika legitymacje, a także gratulacje.

Dh Mieczysław Wójcik gratulował dzieciom entuzjazmu i życzył wytrwałości w działalności młodzieżówki, podkreśli również, że liczy, iż ta przygoda okaże się pasją na długie lata, a wiedza i doświadczenie nabyte w Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej będą procentowały w ich codziennym życiu, a w przyszłości stworzą solidne podstawy do działalności w OSP. Zaznaczył również, że gratulacje należą się także zarządowi OSP Grygrów za podjęcie inicjatywy utworzenia drużyny, a także rodzicom, którzy mogą czuć się dumni z aktywności podejmowanej przez ich pociechy.

Uroczystość powołania Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej została połączona ze spotkaniem opłatkowym, dlatego zaraz po ślubowaniu za pomyślność oraz wytrwałość młodzieży w działaniach podejmowanych na rzecz społeczeństwa modlił się proboszcz Parafii w Starej Wsi – ks. Marek Sidoruk, który następnie złożył wszystkim zebranych gorące życzenie noworoczne.

Po symbolicznym przełamaniu się opłatkiem Prezes OSP Grygrów – dh Tadeusz Cichocki zaprosił gości na skromny poczęstunek, natomiast grająca na gitarze dh Magdalena Piwko zachęcała gości do wspólnego kolędowania.

W spotkaniu wziął również udział nasz zespół „Sadowianki”, który zawsze bardzo chętnie odpowiada na zaproszenia na tego typu imprezy. Obecna była również p. Agnieszka Kowalska, która na co dzień mieszka i pracuje w Warszawie, ale bardzo chętnie wraca w rodzinne strony i uświetnia swoimi występami imprezy w Grygrowie.

P. Agnieszka jest  absolwentką Wydziału Instrumentalnego i Wydziału Wokalnego Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Warszawie i instruktorem śpiewu, a oprócz tego jest niezwykle ciepłą i radosną osobą, która potrafi zachęcić do wspólnego śpiewania i zabawy najbardziej opornych uczestników imprez.

I właśnie w takiej muzycznej atmosferze uczestnikom spotkania upłynęła reszta wieczoru.

                          

 

Źródło: SADOWIANKI, Barbara Wróbel, Sadowne 2017 (kronika dostępna w zbiorach GOK Sadowne)