Cóż wiemy o miłości…

…mając szesnaście lat? Nic albo prawie nic?

Chyba jednak dużo! Udowodnili to uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem, którzy przygotowali Andrzejkowy Wieczór Poezji Miłosnej.

Kiedy najchętniej mówi się o miłości? Właśnie np. w taki poetycki wieczór, w dniu popularnych imienin: Andrzeja, gdy wszyscy wróżą sobie przyszłość, a wszystkie wróżby… sprawdzają się. Pomysł zorganizowania wieczoru poetyckiego w tym właśnie dniu, 30 listopada, jest bardzo dobry, a zwłaszcza w formie, którą zaprezentowali uczniowie ZSP – wiersze o miłości i proza, przeplatane piosenkami, intymna atmosfera i tajemnicza scenografia.

A wszystko to mogliśmy obejrzeć i wysłuchać dzięki Organizatorom Andrzejkowego Wieczoru poezji Miłosnej. Jak podkreślił Dyrektor ZSP p. Sławomir Ryszawa, podziękowania należą się wszystkim pedagogom, którzy pracowali przy tym przedsięwzięciu, ale… my wiemy, że największe zasługi mają pp.: Ewa Sówka, Mirosława Renik i Kamil Kiełek, a za stolik kawowy i słodki poczęstunek – Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.

Inscenizacja tak, poczęstunek tak, ale… pozostały jeszcze andrzejkowe wróżby i tańce. Tę część spotkania pozostawmy jednak już tylko i wyłącznie uczniom naszych średnich szkół, a my pooglądajmy trochę zdjęć…

Zdjęcia w galerii Google>>>

Zobacz też film>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński