I miejsce w konkursie przyrodniczym…

Poniedziałek, 23 kwietnia, upłynął klasie 6b z sadowieńskiej podstawówki bardzo, bardzo przyjemnie.

Otóż właśnie tego dnia okazało się, że zajęli I miejsce w ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym na Krzyżówkę: Ochrona i kształtowanie środowiska.

Konkurs był organizowany przez Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa (Oddział w Warszawie) i polegał na przygotowaniu krzyżówki o tematyce ekologiczno-przyrodniczej na minimum 27 haseł (nasza miała aż 40) oraz opracowanie plastyczne krzyżówki o charakterze przyrodniczym z elementami ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju w dowolnej płaskiej technice plastycznej. Krzyżówkę można zobaczyć na zdjęciach poniżej.

Po rozdaniu wyjątkowo cennych i wartościowych nagród przyszedł czas na zwiedzanie Łazienek Królewskich, gdzie podziwialiśmy ogrody oraz zwierzęta w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Potem jeszcze większe emocje w stołecznej papugarni „Carmen”, gdzie na powierzchni ok 400 m2 spotkaliśmy ponad 120 papug różnych gatunków, które można było obserwować, fotografować, a nawet karmić prosto z ręki. To pełne fantazji, niezwykłych kolorów i dźwięków przygody miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Usatysfakcjonowani wynikami włożonej pracy i po dniu pełnym wrażeń nasza wycieczka dobiegła końca.

Sylwia Ilczuk

Zdjęcia w galerii Google>>>