Katyń…

Pamiętamy o ofiarach tej zbrodni. Uczcili je również uczniowie sadowieńskiego Gimnazjum widowiskiem teatralnym pt. „Katyń – wielka relikwia”.

11 maja w Gminnej Hali Sportowej w Sadownem mieszkańcy Naszej Gminy mieli okazję obejrzeć widowisko teatralne pt. „Katyń – wielka relikwia”, które przygotowali uczniowie klasy IIIc Gimnazjum z „Grupy Edwarda” pod okiem i wg scenariusza p. Doroty Gałązki – nauczyciela Gimnazjum.

Widowisko gimnazjalistów to wielkie przeżycie i wspomnienie Tych, którym 78 lat temu Sowieci odebrali życie, to uczczenie Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Zgadzamy się z oceną i opisem widowiska przez jego autorów oraz wykonawców – sceny bólu katyńskiego poruszają serca i skłaniają do refleksji nad historią Ojczyzny, odpowiedzialnością za nasz naród i własne życie. Rodzą również wiarę w oczyszczającą moc cierpienia i uzdrawiającą moc Miłości.

Widowisko zakończyło się minutą ciszy i zadumy, oddającą hołd prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, jego żonie Marii i innym patriotom, którzy osiem lat temu zginęli w katastrofie smoleńskiej, wykonując misję w imieniu narodu polskiego.

Brawo Grupa Edwarda, brawo Pani Doroto! Dziękujemy Wam za chwilę wspomnień i historii, historii cierpienia narodu polskiego.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński