Opuścili mury Gimnazjum

Absolwenci sadowieńskiego Gimnazjum 20 czerwca pożegnali się ze swoją Szkołą.

Dwa dni wcześniej niż pozostali uczniowie, trzecioklasiści Gimnazjum w Sadownem zakończyli swoją edukację. Jak zawsze w tej Szkole, tak ważne wydarzenie miało i tym razem świetną oprawę, którą przygotowali absolwenci.

Początek uroczystości to jednak oficjalne pożegnanie i życzenia, które w imieniu grona pedagogicznego i pracowników Gimnazjum przekazała bohaterom wydarzenia p. Dyrektor Małgorzata Zyśk. W imieniu Gminy Sadowne uczniów pożegnał p. Marcin Gręda – Zastępca Wójta. Część oficjalna to też przekazanie sztandaru, ślubowanie trzecioklasistów, dyplomy ukończenia Szkoły, które uczniowie trzech ostatnich klas Gimnazjum odebrali z rąk swoich wychowawców: p. Arkadiusza Kotowskiego, p. Eweliny Puścian i p. Doroty Gałązki.  Oczywiście najlepszym wręczono też wyróżnienia oraz nagrody m.in. dla uczniów, którzy uzyskali najwyższą średnią, za frekwencję, za pracę na rzecz Szkoły, społeczności szkolnej, biblioteki czy angażowanie się w sferę kultury, której ważnym elementem jest znana i dobrze prosperująca w dziedzinie teatru Grupa „Edwarda”. Pochwały odebrali też rodzice wyróżnionych uczniów.

Druga część uroczystości należała już wyłącznie do uczniów. Odtańczyli poloneza i przedstawili przygotowane przez siebie i p. Anię Subdę ciekawe, humorystyczne, dostosowane do szkolnego, sadowieńskiego środowiska prezentacje słowno – muzyczne. Występy bardzo spodobały się kolegom absolwentów i zaproszonym na uroczystość gościom, którzy nagradzali poszczególne ich elementy głośnymi brawami. A na koniec? Słowno – muzyczne pożegnanie przygotowane przez młodszych kolegów, symboliczne kwiatki, indywidualne pożegnania i życzenia – obopólne i szczere, no i… chyba nie jedna łezka w oku uczniów, nauczycieli czy rodziców.

Absolwentom życzę powodzenia w dalszej edukacji i „szukaniu prawdy” z hasła przewodniego tej uroczystości. Nie powiem „żegnajcie”, a jedynie „do widzenia”, bo zapewne jeszcze nie raz nadarzy się okazja spotkania, choćby w naszych szkołach średnich, do których traficie, czy na licznych imprezach, od których Nasza Gmina nie stroni.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński