Jesienne barwy Dnia Patrona

Już po raz dziesiąty (wliczając czas funkcjonowania gimnazjum), ale drugi w Szkole Podstawowej w Sadownem im. bł. ks. Edwarda Grzymały obchodziliśmy Dzień Patrona. W tym roku w nowej formule.

W dniu urodzin ks. Edwarda, 29 września, rozpoczęliśmy uroczystość złożeniem kwiatów przed Ścianą Patrona na terenie szkoły. Wkrótce potem uczniowie klas IV-VIII udali się z pieszą pielgrzymką do miejsca narodzin bł. Edwarda Grzymały – Gajówki Klin. Na miejscu ks. proboszcz – Antoni Kunicki odprawił Mszę świętą w intencji społeczności szkolnej.

W jesiennej scenerii pięknie wybrzmiały utwory muzyczne o tematyce patriotyczno-religijnej w wykonaniu zespołu z klas ósmych. Przy akompaniamencie gitar i akordeonu wysłuchaliśmy utworów: „Kwiaty polskie”, „Taki kraj”, „Pytasz mnie”, „Tylko mnie poprowadź”. Następnie, reprezentanci klas mieli okazję zaprezentować swoją wiedzę o Błogosławionym w konkursie, wzorowanym na popularnym teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Brawurowe prowadzenie i atrakcyjna forma konkursu wzbudziły emocje wśród uczestników i zgromadzonej publiczności. W trakcie konkursu prowadzący wzbogacał komentarzem udzielane odpowiedzi. Laureatkami konkursu zostały: Julia Mielcarz, Wiktoria Wieliczko i Natalia Rolek. Atrakcyjne nagrody, sponsorowane przez Urząd Gminy w Sadownem, Parafię rzymsko-katolicką, Szkołę Podstawową oraz ks. Piotra wynagrodziły trud przygotowań.

Więcej na stronie http://spsadowne.pl/jesienne-barwy-dnia-patrona/

Źródło: www.spsadowne.pl