W Sadownem pożegnano ósmoklasistów

38. uczniów ósmych klas zakończyło edukację w Szkole Podstawowej im. bł. ks. Edwarda Grzymały w Sadownem.

Uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów Szkoły Podstawowej w Sadownem odbyła się 21 czerwca 2023 r. w Gminnej Hali Sportowej. Pomimo pożegnania, absolwenci muszą jednak odebrać jeszcze w najbliższy piątek, razem z pozostałymi uczniami, świadectwa ukończenia szkoły, a potem… wakacje i chyba ruszą w świat, najpierw do wybranej przez siebie szkoły średniej. Z tymi, którzy wybrali naukę w ZSP w Sadownem, spotkamy się oczywiście już we wrześniu.

A dzisiejsze pożegnanie? Na początku oficjalnie – wprowadzenia sztandaru i odśpiewanie hymnu państwowego, powitanie zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców i uczniów przez gospodynię spotkania p. Dyrektor Małgorzatę Koroś. W uroczystości wzięli udział m.in.: Wójt Gminy Sadowne p. Waldemar Cyran, Zastępca Wójta Gminy Sadowne p. Marcin Gręda, Proboszcz Parafii Sadowne ks. Antoni Kunicki,  Dyrektor ZSP w Sadownem p. Sławomir Ryszawa i Dyrektor Przedszkola w Sadownem p. Agata Sędek. Niektórzy z nich zabrali też głos.

Jeszcze w części oficjalnej, goście, wspólnie z p. Dyrektor Szkoły, wychowawcami klas ósmych: p. Anną Gierej i p. Aldoną Gałecką oraz nauczycielami przedmiotów, wręczyli uczniom i ich rodzicom dyplomy, podziękowania, nagrody za naukę, działalność m.in. kulturalną, sportową… na rzecz szkoły i poza nią, od opiekunów, samorządu szkolnego, Gminy Sadowne. Przekazano też sztandar szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu (szczegóły na temat nagrodzonych ukażą się na stronie internetowej SP Sadowne).

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna, którą przygotowali ósmoklasiści i uczniowie klas siódmych. Rozpoczął ją tradycyjny polonez (film na stronie  ), a zakończyły pożegnania kwiatkami, dobrym słowem i życzeniami. Nauczyciele, goście i rodzice zakończyli spotkanie kawą i dobrym ciastem, a nasi absolwenci – dyskoteką.

Od nas wszystkich: Drodzy Absolwenci – powodzenia w dalszym życiu!

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński