Gabriel Fleszar w Gimnazjum

2014.09.30.130 września w sadowieńskim Gimnazjum odbyło się spotkanie z Gabrielem Fleszarem.

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sadownem stanęła na wysokości zadania i zorganizowała spotkanie profilaktyczne dla uczniów Gimnazjum w Sadownem i Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Grabinach. Postanowiono tym razem w inny sposób dotrzeć z profilaktyką do młodych ludzi – zorganizowano spotkanie ze znanym muzykiem i wokalistą, Gabrielem Fleszarem.

Kilka słów o nim.

Ma 35 lat i pochodzi ze Złotoryi. Od dziecka miał związek z muzyką, którego korzenie sięgają kilku pokoleń. On sam już od szkoły podstawowej grał na gitarze i fortepianie, a także związał się z kilkoma zespołami muzycznymi. Swoich sił próbował też w amatorskich teatrach i „igraszkach” z poezją. Przełomem okazał się rok 1999, gdy wygrał Ogólnopolskie Przesłuchania Wokalistów i podpisał kilkuletni kontrakt fonograficzny. Tego samego roku wydał płytę o tytule „Niespokojny” i zagrał jedną z głównych ról w filmie Bogusława Lindy „Sezon na leszcza”. Potem można było usłyszeć jeszcze jego płyty: „Niespokojny 2” i „Pełnia”, a jeszcze potem… muzyk zamilkł na kilka lat, co stało się powodem wielu plotek i domysłów – widziano go lub słyszano tu i tam. Obecnie wraca na scenę, ale już inny, odmieniony, co dało się zauważyć podczas szkolnego spotkania.

Profilaktyka?

Wokalista pełen zapału i płynnie opowiada o zagrożeniach wynikających z kontaktów z tytoniem, alkoholem, narkotykami… a nawet internetem i grami komputerowymi. Wszystko to podparte jest przykładami z własnego życia i znanych mu oraz nam wszystkim gwiazd muzyki i sceny. Tematy dotyczącego otaczających nas, a szczególnie młodzież, zagrożeń, przeplatają się podczas spotkania z muzyką gitarową i wykonywanymi przez Fleszara piosenkami – własnej kompozycji oraz tymi znanymi z radia i telewizji.

Jakie wnioski?

Ważny jest kontakt z kimś, kto doświadczył tych zagrożeń na sobie. Wokalista mówi o sobie: przeszedłem to wszystko i od dwóch lat staram się tłumaczyć młodym ludziom, co ich czeka, gdy przejdą ze stanu zainteresowania w stan uzależnienia.

– Oprócz muzyki, która jest moim hobby, obecnie stawiam sobie za cel uświadomienie jak największej grupy ludzi w zakresie zagrożeń, które na nas czyhają, a których – dzięki naszej wiedzy – możemy uniknąć – podsumowuje Gabriel Fleszar.

I tymi oto słowami możemy zakończyć opis spotkania, które nie zostało „odhaczone” jako jedna z wielu pogadanek, ale posiadało pewne przesłanie – nie tylko dla młodzieży, ale dla nas wszystkich. Dzięki Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Gimnazjum w Sadownem mieliśmy okazję odbycia interesującego spotkania i jakże pouczającego.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński

Zobacz też film >>>