„Makuszyński” odbył się

2016.05.19.219 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem odbyły się gminne eliminacje do XXXIII Konkursu recytatorskiego dla dzieci im. Kornela Makuszyńskiego.

Organizatorem eliminacji był Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem i Gminna Biblioteka Publiczna w Sadownem, a jego celem była popularyzacja twórczości Kornela Makuszyńskiego oraz innych, wybranych poetów i pisarzy.

Komisja Konkursowa oceniała dobór repertuaru (uczestnik konkursu zobowiązany był recytować jeden wiersz i fragment prozy dowolnego autora), interpretację utworów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Po krótkiej naradzie postanowiła przyznać następujące miejsca:

I grupa wiekowa (klasy 1 – 3)

– I miejsce – Wiktoria Bednarczyk – NSP Kołodziąż,

– II miejsce – Emilia Kania – NSP Orzełek,

– III miejsce – Kinga Rydzewska – NSP Orzełek,

II grupa wiekowa (klasy 4 – 6)

– I miejsce – Dawid Sobolewski – NSP Kołodziąż.

Finaliści gminnego konkursu otrzymali nagrody książkowe, które ufundował Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Sadownem. Będą oni reprezentować Gminę Sadowne w powiatowej edycji tego Konkursu.

Organizatorzy dziękują dzieciom za udział w Konkursie, a ich opiekunom za przygotowanie podopiecznych do Konkursu. Kolejne spotkanie z „Makuszyńskim” już za rok – zapraszamy.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński