Piknik Rodzinny w Sadownem

2016.06.12.1112 czerwca na terenie kompleksu szkolnego w Sadownem odbył się Piknik Rodzinny.

Troszkę z opóźnieniem postanowiono uczcić tegoroczny Dzień Dziecka, ale też przygotować atrakcje dla mieszkańców naszej Gminy zainteresowanych rodzinnym biesiadowaniem. Tego przedsięwzięcia podjęli się wspólnie: Wójt Gminy Sadowne, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sadownem i miejscowy Gminny Ośrodek Kultury. Swoją pomoc zaoferował również Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, Gimnazjum oraz gminne szkoły podstawowe i przedszkola, a także Jednostka Strzelecka 5001.

Od niedzielnego południa na gości czekało piknikowe wesołe miasteczko, gdzie przeważnie dzieciom oferowano różne konkursy, zjeżdżalnie, zabawy, a przygotowane przez organizatorów stoiska uzupełniały świetną zabawę o np. malowanie twarzy, pokazy barmańskie i carvingu, grillowe kiełbaski czy lody lub ciastka.

W międzyczasie odbywały się indywidualne i rodzinne konkursy sportowe. Dzieci rywalizowały w biegu pod hasłem „Biegam, bo lubię”, natomiast kilkuosobowe składy rodzinne musiały zmierzyć się w konkurencjach dość nietypowych. Wręczono też nagrodę w Konkursie na logo Sadowieńskiego Klubu Seniora.

Po oficjalnym otwarciu Pikniku przez Wójta Gminy Sadowne p. Waldemara Cyrana, wręczono nagrody zwycięzcom biegów i zmagań rodzinnych, a także Konkursu pt. „Bezpieczeństwo w sieci” przeprowadzonego wcześniej w miejscowych szkołach przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sadownem.

Grupy taneczne ze Szkoły Podstawowej w Sadownem i Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Grabinach zaprezentowały uczestnikom Pikniku swoje umiejętności, przedstawiając różne formy tańca współczesnego, grupowego. Piknik uświetnili również strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 5001, którzy zaprezentowali pokaz oraz Zespół Sami Swoi, którego interpretacja znanych przebojów mobilizowała obecnych do tańca.

Uwieńczeniem rodzinnej biesiady w Sadownem był spektakl pt. „Gdy zostanie tylko fotografia”, który zaprezentowali wg napisanego przez siebie scenariusza aktorzy Grupy  Edwarda z miejscowego Gimnazjum – reżyseria p. Dorota Gałązka.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Zobacz też film>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński